Talabalarning ijtimoiy faolligini baholashda indikatorlar va mezonlarni ishlab chiqish
Joriy yilning 12 may kuni universitetning Turon bank xonasida ma’naviyat sohasida faoliyat ko‘rsatib kelayotgan barcha xodimlar ishtirokida yig‘ilish bo‘lib o‘tdi.
Mazkur yig‘ilishda Vazirlar Mahkamasining “Oliy ta’lim tashkilotlarida talabalarga grantlarni taqdim etish va qayta taqsimlash tartibi to‘g‘risida” 2025 yil 10 martdagi 149-son qarorining 2-ilovasi bilan tasdiqlangan “Oliy ta’lim tashkilotlarida ta’lim grantiga talabgorlarning ijtimoiy faolligini aniqlash bo‘yicha baholash” Mezonlarini yuritishi bo‘yicha tushuntirish ishlari olib borildi.

Разработка показателей и критериев оценки социальной активности студентов
12 мая 2025 года в помещении Турон-банка университета состоялось собрание с участием всех сотрудников, работающих в сфере духовности.
На данном заседании была проведена разъяснительная работа по внедрению критериев «Оценки социальной активности претендентов на образовательные гранты в высших образовательных организациях». Критерии утверждены Постановлением Кабинета Министров № 149 от 10 марта 2025 года «Положение о порядке предоставления и перераспределения грантов студентам в высших образовательных организациях».