Shuningdek, universitetimizning Axborot-Resurs Markazi (ARM) bilan maktab bitiruvchilarini yaqindan tanishtirishga ARM direktori PhD Maqsud Yahyoyev yordam berib, elektron resurslar, raqamli kutubxonamizda kitobxonlar uchun mavjud imkoniyatlar va xorijiy Oliy Ta’lim Universitetlari bazalariga ulangan xalqaro platformalar to‘g‘risida  batafsil ma’lumotlar berib o‘tildi.
Bundan tashqari, universitetimizdagi Abdulla Oripov nomli muzeyning barpo etilganligi, A.Oripov nomli bog‘ talabalar va professor-o‘qituvchilar tomonidan “Ilhom buloqlari” she’riy jamlanmalar xar yili chop etilishi an’anaga aylanganligini dotsentlar Go‘zal Eshchanova va Maqsud Yahyoyevlar batafsil ma’lumotlarni yetkazishdi.
Universitetimizda faoliyat yurituvchi “Offis Registrator” bo‘limi faoliyati bilan yaqindan tanishish maqsadida maktab o‘quvchilaiizga kampusimizda qad rostlagan IT-park binosiga ekskursiya tashkil qilinib, qisqacha HEMIS platformasida o‘quv jarayonining yo‘lga qo‘yilganligi va xorijiy tajribalar ta’lim jarayoniga joriy qilinayotganligi haqida batafsil ma’lumot berib o‘tildi.
So‘ngra universitetimizning eng faol fakultetlaridan biri bo‘lmish “Iqtisodiyot fakultetiga maktab bitiruvchilarning tashrifi tashkil qilinib, fakultet dekani Iqtisodiyot fanlari falsafa doktori, PhD Alimov Uchqun Zoyirovich maktab bitiruvchilarga hozirgi kunda universitetimizni respublika va jahon miqyosida egallab turgan mavqeyi, iqtisodiyot sohasida mavjud ta’lim yo‘nalishlari, xorijiy tajribalar, ta’lim almashinuvi doirasida bakalavr va magistr ta’lim bosqichlarida dunyoning turli nuqtalarida turli muddatlarga fakultet talabalarining yuborilganligi va turli xalqaro dasturlar doirasida, Double Degree dasturlar doirasida ta’lim dasturlari mavjudligini batafsil gapirib berdilar.
Shuningdek, dekan fakultetda “Yoshlar xonasi”, dekanat va dekan xonalariga maktab bitiruvchilarini taklif qilib, har bir bilim olishga intilgan yoshar uchun fakultetda yetarli shart-sharoitlar yaratilganligini eslatib o‘tdilar.
Maktab bitiruvchilari Britaniya Kengashi bilan hamkorlikda tashkil qilingan  “Kasbiy Rivojlantirish Markazi”da  ( B-korpus, 226-xona) trener Go‘zal Eshchanova tomonidan “TIQXMMI”Milliy Tadqiqot Universitetida mavjud ta’lim yo‘nalishlari, xorijiy hamkorlar, Xalqaro stipendiyalar tanlovlari, Britaniya Kengashi vakolatxonasi, IELTS hamkorlik dasturi  doirasida tadbirlar, Vengriyaning Obuda Universiteti, Vengriya Stipendiyasi va bir qator ta’lim almashinuvi doirasida talabalar uchun yaratilgan shart-sharoitlar haqida to‘liq ma’lumotlar berib o‘tdi.Talabalarni qiziqtirgan savollarga javoblar berildi.
Umid qilamizki, bu kabi “Ochiq eshiklar kuni” tadbirlari jonajon universitetimizga  zukko yoshlarni jalb qilishga, fakultetlarimizga bilimga chanqoq va serg‘ayrat talabalarni yangi o‘quv yiliga qabul qilishga zamin yaratadi.

День открытых дверей
1 мая 2025 года учащиеся специализированной школы по изучению точных наук при университете под руководством директора школы, PhD Кураша Кубяшева посетили Национальный исследовательский университет «ТИИИМСХ» и приняли участие в мероприятии «День открытых дверей».
Мероприятие началось с презентации Гузали Эшчановой, доцента кафедры английского языка факультета экономики. Она рассказала об условиях, созданных в 11 здании, где проводятся международные экзамены Британским Советом в рамках действующей в нашем университете «Программы сотрудничества IELTS».
Также директор Информационно-ресурсного центра (ИРЦ), PhD Максуд Яхёев ознакомил выпускников школы с Информационно-ресурсным центром (ИРЦ) нашего университета, предоставив подробную информацию об электронных ресурсах, возможностях, доступных читателям в нашей цифровой библиотеке, а также международных платформах, подключенных к базам данных зарубежных высших учебных заведений.
Кроме того, доценты Гузаля Эшчанова и Максуд Яхёев подробно рассказали гостям о создании в нашем университете музея Абдуллы Арипова, а саде имени А. Арипова, а также о традиции ежегодного издания поэтического сборника стихов «Илхом булоқлари» студентами и преподавателями.
В целях более глубокого ознакомления с деятельностью отделения «Офис-регистратор», функционирующего в нашем университете, для школьников была организована экскурсия в построенное на территории университета здание IT-парка, была дана подробная информация о налаживании учебного процесса на платформе HEMIS и внедрении зарубежного опыта в образовательный процесс.