EKO-AKSIYA TASHKIL ETILDI
Joriy yilning 20-sentyabr kuni soat 11.00 da Ekologiya, atrof-muhitni muhofaza qilish va iqlim o‘zgarishi vazirligi tomonidan respublikamizning barcha hududlarida “World cleanup day” (Butunjahon tozalik kuni) munosabati bilan “Hayot uchun joy ajrating!” ommaviy plogging eko-aksiyasi tashkil etildi.
Ushbu eko-aksiyada “Ekologiya va huquq” fakulteti tomonidan ham tashkil etilib, “Bir Vatanda, bir maqsadda — xalqaro chiqindisiz dunyo uchun!” shiori ostida fakultet jamoasi hamda ko‘ngilli talabalari atrof-muhitni chiqindilardan tozalash maqsadida birlashgan holda o‘z hissasini qo‘shishdi.

Организована эко-акция
20 сентября 2024 года в 11.00 Министерством экологии, охраны окружающей среды и изменения климата во всех регионах нашей республики была организована массовая эко-акция «Освободите место для жизни!», приуроченная ко Всемирному дню чистоты.
В этой эко-акции, организованной факультетом экологии и права под девизом «В одной стране, с одной целью – за мир без международного мусора!», приняли участие команда факультета, а также студенты-волонтеры. Они внесли свой вклад в очистеку окружающей среды от мусора.