Universitet delegasiyasi Malayziya universiteti bilan hamkorlik o‘rnatdi
Malayziya Perlis universiteti bilan xalqaro hamkorlikni o'rnatish hamda Muhandislik masalalarini matematik modellashtirishga bag'ishlangan Xalqaro konferensiyada ma'ruza bilan qatnashish uchun Malayziya Perlis yniversiteti taklifiga binoan O'quv ishlari bo'yicha prorektor B.Xudayarov va xalqaro xamkorlik bo'limi boshlig'i Sh. Rahmonov universitet rektori (vitse kansler) prof. Dr. Zaliman Bin Sauli va o'quv va xalqaro ishlar bo'yicha prorektor prof. Dr. Mohd Shukri Bin Abdul Majid bilan uchrashdi.
chrashuvda bakalavr yo'nalishlarida akademik mobillik, magistraturada 2 oylik xorijiy stajirivka hamda professor-o'qituvchilarni 1 oyga mos fanlar bo'yicha ingliz tilida darslarni tashkil uchun o'zaro almashish masalalari muhokama qilindi. Bunda Malayziyalik professor "TIQXMMI" MTUda va universitetimiz professori UniMAPda dars berishi kelishib olindi.

Делегация нашего университета установила партнерские отношения с Университетом Малайзии Перлис
Проректор по учебной работе НИУ «ТИИИМСХ» Б. Худаяров и начальник отдела международного сотрудничества Ш. Рахмонов по приглашению Университета Малазии Перлис встретились с ректором университета (vitse kansler) проф. Залиман Бин Саули и проректором по учебной работе и международным отношениям проф. Мохд Шукри Бин Абдул Маджидом для установления международного сотрудничества с Университетом Малазии Перлис, а также участия в Международной конференции по математическому моделированию инженерных проблем.
На встрече обсуждались вопросы академической мобильности по направлениям бакалавриата, 2-месячной зарубежной стажировки в магистратуре, а также взаимного обмена профессорско-преподавательским составом на 1 месяц для организации занятий на английском языке по соответствующим предметам. При этом было согласовано, что профессор из Малайзии будет преподавать в НИУ «ТИИИМСХ», а профессор из нашего университета - в Университете Малазии Перлис.