TUG'ILGAN KUNINGIZ MUBORAK, HURMATLI PREZIDENTIM!
Bugun, 24-iyul O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti, muhtaram Shavkat Mirziyoyevning tavallud ayyomini katta mamnuniyat bilan nishonlaymiz. “Toshkent irrigatsiya va qishloq xo‘jaligini mexanizatsiyalash muhandislari instituti” Milliy tadqiqot universiteti nomidan samimiy tabriklarimizni bildiramiz!
Sizning beqiyos rahbarligingiz va oliy ta’lim sohasini yanada rivojlantirish yo‘lidagi tinimsiz sa’y-harakatlaringiz tufayli O‘zbekiston Respublikasi ta’lim tizimida tub o‘zgarishlar ro‘y bermoqda. Sizning mukammallik va innovatsiyalarga bo'lgan intilish bizni yangi yutuqlarga ilhomlantiradi. Xususan, “Toshkent irrigatsiya va qishloq xo‘jaligini mexanizatsiyalash muhandislari instituti” Milliy tadqiqot universiteti nafaqat respublika miqyosida, balki xalqaro maydonda ham quvonarli natijalarga erishdi.
Masalan, dunyoning eng nufuzli QS xalqaro reyting agentligi tomonidan 2025-yilgi jahon universitetlari reytingi natijalariga ko‘ra, siz o‘qib, uzoq yillar mehnat qilgan universitetimiz munosib TOP-547-o‘rinni egalladi. Bu yutuq mamlakatimizda ta’lim va ilmiy izlanishlar yuksak saviyada ekanining tasdig‘idir.
Sizning xalqimiz farovonligi yo‘lida olib borayotgan inqilobiy islohotlaringiz millatimiz kelajagi bo‘lmish uchinchi renesansning mustahkam poydevorini qurmoqda. Sizga sihat-salomatlik, umr boqiylik, oilaviy xotirjamlik, farzandlaringiz, nevaralaringiz va xalqimiz baxtiga doimo omon bo‘lishingizni Ollohdan tilab qolamiz!
Chuqur hurmat va ezgu tilaklar bilan,
“Toshkent irrigatsiya va qishloq xo‘jaligini mexanizatsiyalash muhandislari instituti” Milliy tadqiqot universiteti jamoasi

С ДНЕМ РОЖДЕНИЯ, УВАЖАЕМЫЙ ПРЕЗИДЕНТ!
Сегодня, 24 июля, мы с большим удовольствием отмечаем день рождения Президента Республики Узбекистан Достопочтенного Шавката Мирзиёева. От имени Национального исследовательского университета «Ташкентский институт инженеров ирригации и механизации сельского хозяйства» выражаем искренние поздравления!
Благодаря Вашему несравненному руководству и неустанным усилиям по дальнейшему развитию сектора высшего образования в системе образования Республики Узбекистан происходят фундаментальные изменения. Ваше стремление к совершенству и инновациям вдохновляет нас на достижение новых целей. В частности, Национальный исследовательский университет «Ташкентский институт инженеров ирригации и механизации сельского хозяйства» добился удовлетворительных результатов не только на национальном, но и на международном уровне.
Например, по итогам рейтинга университетов мира 2025 года самого престижного международного рейтингового агентства QS наш университет, в котором вы учились и работали долгие годы, занял заслуженное ТОП-547 место. Это достижение является подтверждением высокого уровня образования и научных исследований в нашей стране.
Ваши революционные реформы на благо нашего народа закладывают прочную основу для будущего нашей нации, третьего Возрождения. Желаем Вам крепкого здоровья, долгих лет жизни, семейного мира, счастья Ваших детей, внуков и нашего народа!
С глубоким уважением и наилучшими пожеланиями,
Команда Национального исследовательского университета «Ташкентский институт инженеров ирригации и механизации сельского хозяйства».