Bugun «TIQXMMI» Milliy tadqiqot universiteti rektori Baxodir Mirzaev Xitoy Xalq Respublikasining Shimoli-G‘arbiy qishloq xo‘jaligi va o‘rmonchilik universiteti professori Zu Dilan boshchiligidagi delegatsiya bilan uchrashuv o‘tkazdi
Unda universitetning G o‘quv binosi laboratoriya jihozlarining tahlili, yangi olib kelingan qurilmalarning ishlash prinsipi va hamkorlikda tashkil etilayotgan yangi loyihaning suhbati bo‘lib o‘tdi.
Shuningdek, kelajakda nafaqat laboratoriya jihozlari, balki professorlar almashinuvini yo‘lga qo‘yish, magistratura talabalarini ShG‘QXO‘Uda o‘qitish, birgalikda nufuzli xalqaro jurnallarda maqolalar chop etish bo‘yicha kelishib olindi.

Ректор НИУ «TИИИМСХ» Мирзаев Б.С. провел встречу с делегацией во главе с профессором Северо-Западного университета сельского и лесного хозяйства КНР Цзу Диланом
Был проведен анализ лабораторного оборудования учебного корпуса «Г» университета, обсуждены принцип работы вновь привезенных приборов и новый проект, организуемый в сотрудничестве.
Также была достигнута договоренность о дальнейшем обмене не только лабораторным оборудованием, но и налаживании обмена профессорами, обучении студентов магистратуры в Северо-Западном университете сельского и лесного хозяйства, совместной публикации статей в престижных международных журналах.