Yashil makon-tabiat va inson uyg‘unligi muvozanati
2024 yil 4 aprel kunisoat 10:30 da Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi hamda Iste’dodli yoshlarni qo‘llab-quvvatlash “Ulug‘bek” jamg‘armasi tomonidan Jamg‘armaning ma’ruzalar zalida jamg‘armaning raisi Salimov Oqil Umurzoqovich hamda O‘zbekiston Yozuvchilar uyushmasi raisining birinchi o‘rinbosari Hojimatov Minhojiddin Mirzajonovichning “Yashil makon-tabiat va inson uyg‘unligi muvozanati” mavzusidagi ma’ruzalari bo’lib o’tdi.
Ushbu tadbirda Magistratura bo’lim boshlig’i A.Yangiyev, Ekologiya va huquq fakulteti dekani X.Pirmatov, Ekologiya va suv resurslarini boshqarish kafedrasi mudiri A.Xomidov va “TIQXMMI” MTUning professor-o’qituvchilari, iqtidorli bakalavr va magistrature bosqichi talabalari va doktorantlar ishtirok etdi.

Зеленое пространство - баланс гармонии природы и человека
4 апреля 2024 года в 10:30 часов по инициативе Министерства высшего образования, науки и инноваций и Фонда поддержки талантливой молодежи «Улугбек» в лекционном зале Фонда с докладами на тему «Зеленое пространство - баланс гармонии природы и человека» выступили председатель Фонда Салимов Акил Умурзакович и первый заместитель председателя Союза писателей Узбекистана и Хожиматов Минходжиддин Мирзаджонович.
В мероприятии приняли участие начальник отдела магистратуры А.Янгиев, декан факультета экологии и права Х.Пирматов, заведующий кафедрой экологии и управления водными ресурсами А.Хомидов, профессорско-преподавательский состав, талантливые студенты и докторанты.