Hydroliders jamoasining “Green Start” START-UP loyihasi g’olibi
“TIQXMMI” Milliy tadqiqot universiteti “Hydroleaders” talabalar jamoasi UEnter va InterBusinessLab hamkorlikda GIZning “O‘zbekistonda yashil sanoatlashtirish” loyihasi doirasida “yashil" start-ap loyihalarini qo‘llab-quvvatlash bo‘yicha “Green Start” dasturida 6 oy davomida o’zlarining 7 ta start-ap loyihalari bilan qatnashishdi, dastur doirasida Respublika miqyosida 258 ta ariza kelib tushgan bo‘lib, ulardan 20 tasi final bosqichiga chiqdi.
Final bosqichida universitetimiz L.Samiyev boshchiligidagi  “Hydroleaders” jamosidan 2 ta start-ap loyiha g’olib deb e`lon qilinib loyihalarini rivojlantirish uchun “Smart panel” Raximberdiyev Yahyobek, Abduhamidova Ruxshona, Xudoyberdiyev Xumoyunbek, Hamidov Sardorbek, Ataboyev Javohirlar loyihasiga 60 000 000 so’m, “Air quality”  Ganiyeva Samira, Mamatov Valijon, Jamoliddinov Jamshid, Norboyev Jamshidlar loyihasiga 20 000 000 so’m ajratildi

Победители стартап-проекта «Green start»
Студенческая команда «Hydroleaders» совместно с UEnter и InterBusinessLab в рамках программы GIZ «Зеленая индустриализация в Узбекистане» в течение 6 месяцев принимала участие со своими 7 стартап-проектами в Программе поддержки зеленых стартап проектов «Green start». В рамках программы поступило 258 заявок по всей республике. 20 из них вышли в финал.
На заключительном этапе победителями были объявлены два стартап-проекта студенческой команды «Hydroleaders». Руководитель команды Л.Самиев. На развитие проекта «Smart Panel» Рахимбердиева Яхёбека, Абдухамидовой Рухшоны, Худойбердиева Хумаоюнбека, Хамидова Сардорбека, Атабоева Жавахира было выделено 60 000 000 сумов, на проект «Air quality» Ганиевой Самиры, Маматова Валижона, Жамолиддинова Жамшида, Норбоева Жамшида - 20 000 000 сум.