Uchinchi qutb atrof-muhiti bo'yicha xalqaro simpozium
2023 yil 14-17 noyabr kunlari “Uchinchi qutb atrof-muhiti” (Third Pole Environment - ISTPE2023) bo'yicha xalqaro simpozium o’zining birinchi qismini yakunladi. Ushbu xalqaro simpoziumda TIQXMMI Milliy tadqiqot universiteti EcoGIS markazi rahbari, professor Alim Pulatov o’z ma’ruzasi bilan ishtirok etmoqda.
Uchinchi qutb atrof-muhiti xalqaro akademik hamjamiyati 2009 yilda tashkil etilgan bo’lib, muntazam xalqaro, fanlararo hamkorlik va yondashuvlarni qadrlab keladi. Uchinchi qutb mintaqasiga qiziqish bildiradigan turli fanlardan olimlarni birlashtirish uchun seminarlar, uchrashuvlar, o'quv maktablari va boshqa tadbirlarni o’tkazib kelmoqda.

Третий международный симпозиум по окружающей среде
14-17 ноября 2023 года завершилась первая часть международного симпозиума «Окружающая среда Третьего полюса – ISTPE2023» (third pole environment-istpe2023). В этом международном симпозиуме с докладом выступил руководитель Центра ЭкоГИС НИУ «ТИИИМСХ», профессор Алим Пулатов.
Международное академическое сообщество Третьего полюса, созданное в 2009 году, ценит регулярное международное междисциплинарное сотрудничество и подходы. Проводятся семинары, встречи, чтобы объединить ученых различных дисциплин, заинтересованных в третьем полярном регионе.
Справа налево: руководитель Международного симпозиума по окружающей среде третьего полюса академик Китайской Академии наук, профессор Яо Тандун, профессор Магнус Магнуссон и руководитель центра Экогис, профессор Алим Пулатов Пресс-служба НИУ «ТИИИМСХ» |