Rektorning Shayxontohur va Yashnobod tumani yoshlari bilan uchrashuvi
“TIQXMMI” Milliy tadqiqot universiteti rektori prof. B.Mirzayev Toshkent shahar, Yashnobod tumanida istiqomat qiluvchi muammoli yoshlarni o‘rganish, ularga har tomonlama yo‘l-yo‘riq ko‘rsatish maqsadida Shayxontohur tumandan 1 nafar, Yashnobod tumanida istiqomat qiluvchi 4 nafar yoshlar bidan uchrashdi. Uchrashuvda universitet mas’ullari bilan birgalikda mahallalarning yoshlar yetakchilari ham ishtirok etdi.
Universitetda bo‘lib o‘tgan uchrashuv jarayonida, jumladan, tumanning Shayhontoxur tumani, Ko‘kcha mahallasi, Mannon Uygur ko‘chasi 420-uyda istiqomat qiluvchi Boymatova Ziyodaning kollejni an’anaviy qo‘shiqchilik va maqom yo‘nalishini tamomlagani, konditerlik faoliyai bilan shug‘ullanishi pishiriq mahsulotlarini saqlash uchun muzalatgich kerak ekanligi, Yashnobod tumani Parvoz mahallasi Aviasozlar-1 mavze 7-uy 54-xonadonda istiqomat qiluvchi Otajonov Islombek bilan suhbat olib borilganda xozirgi kunda ko‘rlar jamiyati qoshidagi bosmaxonada ishlashi, lekin maoshi kam ekanligi, Yashnobod tumani Boysun mahallasi Boysun ko‘chasi 73 uyda istiqomat qiluvchi Sofixonov Abdulazizxon suhbatlashilganda oilaviy sharoiti yaxshi emasligi, bir kunda 4 mahal dori istemol qilishi, Yashnobod tumani Navro‘zobod mahallasi Aviasozlar-4 mavzesi, 28-uy, 46-xonadonda istiqomat qiluvchi Avazova Maftuna bilan suhbatlashilganda uning eshitishida nuqsoni borligi, tikuvchilik kollejida o‘qigani va xozirda oshpazlikka o‘qiyotgani hamda TDPI sirtqi ta’limga o‘qishga kirish istagi borligi aniqlandi.
Uchrashuv yakunida yoshlar muammolarini hal etish ularga yechim izlash hamda takliflari bo‘yicha yordam ko‘rsatish bo‘yicha rektor tomonidan mas’ullarga topshiriq berildi.

Встреча ректора с молодежью Шайхантахурского и Яшнабадского районов
Ректор Национального исследовательского университета «ТИИИМСХ» проф. Б.С.Мирзаев встретился с молодежью, которая проживает в Шайхантахурском районе города Ташкента, с целью изучения проблем и оказания им всесторонней поддержки. На встрече вместе с ответственными университета присутствовали молодежные лидеры махалли.
В ходе встречи, состоявшейся в университете, было выявлено, что Байматова Зияда, проживающая по адресу: Шайхантахурский район, махалля Кукча, улица Маннон Уйгур, дом 420, окончила колледж, занимается кондитерской деятельностью, нуждается в холодильнике для хранения кондитерских изделий, Отажонов Исламбек, проживающий по адресу: Яшнабадский район махалля Парвоз, Авиасоз-1, 7 квартал, дом 54, в настоящее время работает в типографии при Обществе слепых, но имеет низкую зарплату, Софиханов Абдулазиз, проживающий в Яшнабадском районе, махалля Бойсун, улица Бойсун, дом 73, семейное положение неблагополучное, что он принимает лекарства 4 раза в день, что у Авазовой Мафтуны, проживающейпо адресу Яшнабадский район, махалля Навруз, улица Авиасоз, 4-квартал, дом 28, квартира 46, проблемы со слухом, училась в швейном колледже, в настоящее время изучает кулинарию, хочет поступить на заочное отделение в Ташкентский государственный педагогический университет.
В завершение встречи ректор поручил ответственным лицам найти пути решения проблем молодежи и оказать поддержку в соответствии с их предложениями.