22 aprel- Butunjahon yer kuni
Xabaringiz bor 22 aprel- Butunjahon yer kuni munosabati bilan joriy yilning 18 va 20-aprel kunlari universitetimizda iqtidorli talaba-yoshlar oʼrtasida turli tanlovlar va koʼrgazmalarga o`tkazilib kelinmoqda.
Tanlovning birinchi kuniga barcha talaba-yoshlar “GeoSience” ilmiy maqolalari faol bo`lishdi. Ikkinchi kuniga esa “GeoMovie” vedeoroliklar bilan faol ishtirok etishdi. Bugun tanlovning uchunchi kuniga talabalarimiz “GeoMarfon” jamoalar bellashuvi va “GeoPicasso” rasmlar tanlovi faol ishtirok etishdi.
Bu kabi tadbirlarni o`tkazishdan asosiy maqsad talaba-yoshlarning eʼtiborini yer resurslarini barqaror boshqarish va ulardan oqilona foydalanish, dolzarb muammolaridan biri yerni muhofaza qilishligi hamda yer resurslarini saqlash borasidagi islohotlarga qaratilgan.
Tanlovda faol ishtirok etib gʼolib boʼlgan talabalarni 25 aprel kuni taqdirlanadi. Tanlovning oxirgi kuni boʼlishiga qaramasdan har bir fakultetlardan ijodkor, tashabbuskor, bilimga chanqoq talabalar oʼzlarining ijodiy ishlari, fotosuratlar, ilmiy maqolalar hamda “GeoMarfon” jamoalar billashuvi bilan faol ishtirok etishdi.

22 апреля - Международный день Земли
По случаю 22 апреля - Всемирного дня Земли, 18 и 20 апреля 2023 года в нашем университете проводятся различные конкурсы и выставки среди талантливой студенческой молодежи.
В первый день конкурса студенты приняли активное участие с научными статьями «GeoSience». На второй день участвовали с видеороликами «GeoMovie». На третий день - в командном соревновании «GeoMarfon» и конкурсе рисунков «GeoPicasso».
Основной целью проведения подобных мероприятий является привлечение внимания студентов и молодежи к устойчивому управлению земельными ресурсами и их рациональному использованию, одной из актуальных проблем является реформа охраны земель и сохранения земельных ресурсов.
Студенты, которые активно участвовали в конкурсе и победили, будут награждены 25 апреля. Несмотря на то, что это был последний день конкурса, творческие, предприимчивые, жадные до знаний студенты всех факультетов активно участвовали со своими творческими работами, фотографиями, научными статьями.