Hamkorlikdagi xalqaro konferensiya
Shu yilning 14-aprel kuni Qozog‘istonning Ko'rkut Ata nomidagi Qizilorda universiteti “Elektroenergetika, texnosfera xavfsizligi va ekologiya” kafedrasi va universitetimiz “Elektr ta’minoti va qayta tiklanuvchan energiya manbalari” kafedrasi hamkorligida “Энерго-и ресурсосберегающие технологии: опыты и перспективы” nomli V Xalqaro ilmiy-amaliy konferensiya Zoom platformasida onlayn tashkil etildi.
Ushbu konferensiyada universitetimiz va mezbon universitet ilmiy izlanuvchilaridan tashqari Rossiya, Bolgariya, Portugaliya hamda 15 ga yaqin boshqa davlatlardan ham o‘z sohasining yetuk olimlari ishtirok etishdi. E’tiborli jihati, universitetimiz “Elektr ta’minoti va qayta tiklanuvchan energiya manbalari” kafedrasi professori Obid Tursunov ushbu konferensiyada asosiy ma’ruzachi sifatida ishtirok etdi va “Termokimyoviy usulda biomassadan bioyoqilg‘i olish” mavzusida ma’ruza qildi.
“Elektr ta’minoti va qayta tiklanuvchan energiya manbalari” kafedrasi tayanch doktoranti N.Abdug‘aniyev axboroti

Международная конференция по сотрудничеству
14 апреля 2023 года в сотрудничестве с кафедрой электроэнергетики, техносферной безопасности и экологии Кызылординского университета имени Коркыт ата и кафедрой электроснабжения и возобновляемых источников энергии нашего университета на платформе Zoom была организована V Международная научно-практическая конференция «Энерго-и ресурсосберегающие технологии: опыты и перспективы».
В конференции, помимо научных сотрудников нашего университета и принимающего университета, приняли участие ведущие ученые в своей области из России, Болгарии, Португалии, а также около 15 других стран. Профессор кафедры электроснабжения и возобновляемых источников энергии нашего университета Обид Турсунов принял участие в этой конференции в качестве основного докладчика и выступил с докладом на тему «Производство биотоплива из биомассы термохимическим методом».
Информация базового докторанта кафедры электроснабжения и возобновляемых источников энергии Н.Абдуганиева.