Ilmga chanqoq talabalar amaliyoti
Universitetet rektorining 25.06.2022 yildagi №717/t sonli buyrug’ining ijrosini ta’minlash maqsadida “Daryo va suv omborlari gidrologiyasi” “Meliorativ gidrogeologiya” ta'lim yo‘nalishida tahsil olayotgan talabalar o‘quv-tanishuv amaliyotida bo‘lib nazariy olgan bilimlarini amaliyotga joriy qilish bo‘yicha ko‘nikmalarga ega bo‘lishdi.
Talabalarga amaliyotni mazmunli tashkillashtirish maqsadida kafedra dotsenti S.Nurjanov tomonidan 30 iyun yoshlar kuni munosabati bilan kichik tadbir uyushtirilib talabalarning mazmunli hordiq chiqarishlariga zamin yaratildi, talabalar xursand holda amaliyot 2-ta ta'lim yo‘nalishidagi 80-taga yaqin turli dunyoqarashdagi insonlarni bitta oila kabi biriktirganliklarini, bir - birini tushunishni o‘rganganliklarini, kelajakda bunday dala o‘quv mashg‘ulotlari ko‘proq tashkillashtirilishi kerakligini bildirdi.

Практика студентов, жаждущих знаний
Во исполнение приказа ректора университета №717/т от 25.06.2022 года студенты, обучающиеся по направлению образования “Гидрология рек и водохранилищ”, “Мелиоративная гидрогеология”, прошли учебно-ознакомительную практику и получили навыки по внедрению полученных теоретических знаний в практику.
С целью содержательной организации практики, доцентом кафедры С.Нуржановым было организовано небольшое мероприятие по случаю Дня молодежи 30 июня, которое заложило основу для содержательного досуга студентов. Студенты с радостью отметили, что практика по 2 образовательным направлениям объединила около 80 людей разных мировоззрений в одну семью, они научились понимать друг друга. Они выразили мнение о том, что в будущем таких полевых учебных занятий должно быть больше.