Toshkent davlat yuridik universiteti huzuridagi akademik litseylarning iqtidorli bitiruvchilarini suhbat asosida test sinovlarisiz o‘qishga qabul qilish bo`yicha arizalar qabuli boshlandi
01.07.2026
"TIQXMMI" Milliy tadqiqot universiteti bakalavriatiga 2026/2027 o‘quv yili uchun Toshkent davlat yuridik universiteti huzuridagi akademik litseylarning yo‘llanmaga ega bo‘lgan iqtidorli bitiruvchilarini  o‘qishga qabul qilish bo‘yicha arizalar qabuli e’lon qilindi.
Hujjatlar https://forms.gle/gdMQMhYhr1ZqRp8V8  havolasi orqali 25-iyundan 5-iyul (shu kuni ham)ga qadar qabul qilinadi.
Abituriyentlar "TIQXMMI" Milliy tadqiqot universiteti rektori nomiga o‘qishga qabul qilish haqidagi arizani elektron shaklda to‘ldiradi.
Arizaga ilova qilinayotgan hujjat haqiqiyligi saqlanishini ta’minlovchi  alohida “PDF” (portable document format)  fayl ko‘rinishida bo‘lishi kerak.
Arizaga ilova qilingan hujjatlar “PDF” (portable document format) formatida skaner qilingan nusxalar ko‘rinishida jo‘natilishi lozim.
Hujjatlar qabul komissiyasi tomonidan qabul qilingan vaqt ariza uchun noyob raqam olingan vaqt hisoblanadi.
Agar taqdim etilgan hujjatlar belgilangan talablarga muvofiq bo‘lmagan taqdirda 72 soat ichida arizada ko‘rsatilgan elektron pochta manzili bo‘yicha abituriyentga tegishli xabarnoma yuboriladi. Bunda abituriyentga ko‘rsatib o‘tilgan kamchiliklarni bartaraf etish va hujjatlarni qabul qilishning belgilangan muddati tugagunga qadar ularni takroran taqdim etish imkoniyati beriladi.
Hujjatlarni qabul qilishning belgilangan muddati tugagandan so‘ng hujjatlarga qo‘shimchalar va o‘zgartirishlar kiritish qat’iyan man qilinadi.

Начался прием заявок на зачисление талантливых выпускников академических лицеев при Ташкентском государственном юридическом университете на основе собеседования без тестовых испытаний.
Объявлен прием заявок на обучение в бакалавриате Национального исследовательского университета "ТИИИМСХ" на 2026/2027 учебный год для одаренных выпускников академических лицеев при Ташкентском государственном юридическом университете, имеющих направление.
Документы принимаются по ссылке https://forms.gle/gdMQMhYhr1ZqRp8V8  с 25 июня по 5 июля включительно.
Абитуриенты заполняют заявление о приеме на учебу на имя ректора Национального исследовательского университета "ТИИИМСХ" в электронной форме.
Документ, прилагаемый к заявлению, должен быть в виде отдельного файла "PDF" (portable document format), обеспечивающего сохранение подлинности.
Документы, приложенные к заявлению, должны быть отправлены в виде отсканированных копий в формате "PDF" (портабельный документ формат).
Временем получения уникального номера для заявления считается время приема документов приемной комиссией.В случае несоответствия представленных документов установленным требованиям, в течение 72 часов абитуриенту направляется соответствующее уведомление по адресу электронной почты, указанному в заявлении. При этом абитуриенту предоставляется возможность устранить указанные недостатки и повторно представить документы до истечения установленного срока приема.
Внесение дополнений и изменений в документы после истечения установленного срока приема документов строго запрещено.