TIQXMMI Milliy tadqiqot universiteti hamda ERGO Analytics o'rtasida imzolangan memorandum asosida tashkil etilgan "Ijtimoiy va inson kapitalini o‘rganish laboratoriyasi"ni amalga oshirish doirasida ijtimoiy fanlar yo'nalishida ilmiy maqolalar yozish bo‘yicha "SUMMER SCHOOL" tashkil etilmoqda
18.05.2026
"SUMMER SCHOOL" 2026-yil 8-iyundan 12-iyunga qadar "TIQXMMI" Milliy tadqiqot universitetida tashkil etiladi. Asosiy maqsad "Ilmiy maqola yozish, nufuzli jurnallarni tanlash va xalqaro nashrlarda muvaffaqiyatli chop etish" bo‘yicha zarur bilim hamda amaliy ko‘nikmalarni shakllantirishga qaratilgan.
Ushbu "SUMMER SCHOOL" universitetimiz professor-o'qituvchilari, doktorantlari, magistrantlari hamda talabalari uchun tashkil etiladi.
"SUMMER SCHOOL" quyidagi vazifalarni amalga oshirishga qaratiladi:
1. Ishtirokchilarga ijtimoiy fanlar bo‘yicha maqolalar chop etish uchun tegishli, nufuzli va sifatli ilmiy jurnallarni tanlashni o‘rgatish.
2. Tadqiqot savoli, gipotezalar, ilmiy yangilik va maqola tuzilmasini to‘g‘ri shakllantirish ko‘nikmalarini rivojlantirish.
3. Ingliz tilidagi akademik yozish malakasini takomillashtirish.
4. Ekonometrik tahlilning amaliy ko‘nikmalarini kuchaytirish.
5. Ishtirokchilarga ilmiy maqolani tayyorlash va topshirish bo‘yicha individual rejani ishlab chiqishga yordam berish.
6. Qishloq aholisining ijtimoiy-iqtisodiy rivojlanishi va turmush sifati bilan bog‘liq mavzular atrofida ilmiy hamjamiyatni shakllantirish.

"SUMMER SCHOOL" будет организован с 8 по 12 июня 2026 года в Национальном исследовательском университете "ТИИИМСХ." Основная цель направлена на формирование необходимых знаний и практических навыков по написанию научных статей, отбору авторитетных журналов и успешной публикации в международных изданиях.
Эта "SUMMER SCHOOL" будет организована для профессорско-преподавательского состава, докторантов, магистрантов и студентов нашего университета.
"SUMMER SCHOOL" направлена на реализацию следующих задач:
1. Обучение участников выбору соответствующих, авторитетных и качественных научных журналов для публикации статей по социальным наукам.
2. Развитие навыков правильного формулирования исследовательского вопроса, гипотез, научной новизны и структуры статьи.
3. Совершенствование навыков академического письма на английском языке.
4. Укрепление практических навыков эконометрического анализа.
5. Помощь участникам в разработке индивидуального плана подготовки и сдачи научной статьи.
6. Формирование научного сообщества вокруг тем, связанных с социально-экономическим развитием и качеством жизни сельского населения.