Tashkilotchi haqida ma’lumot: Barqaror rivojlanish uchun Eberswalde universiteti
Bog‘lanish uchun ma’sul : “TIQXMMI” Milliy tadqiqot universiteti koordinatori, rektor Bahodir Mirzayev
Tender fayllari: ingliz tilidagi NBL fayllari, shu jumladan matnli fayl
Tijorat takliflarini qabul qilish muddati: 04.09.2025 yil soat 12:00 ga qadar qabul qilinadi.
Boshlang‘ich narx: 633 711 705 so‘m
[1] "Agroo‘rmon xo‘jaligi tizimlaridan qayta tiklanadigan xom ashyolardan foydalanish orqali qurilish sektorida energiya samaradorligini oshirish" (VEGERA) Xalqaro iqlim tashabbusining (IKI) bir qismidir. Xalqaro iqlim tashabbusi Germaniya Federal hukumatining iqlim va biologik xilma-xillik bo‘yicha xalqaro harakatlarini qo‘llab-quvvatlash uchun asosiy vositalaridan biridir. IKI barqaror o‘zgarishlarga erishishga intilayotgan rivojlanayotgan va rivojlangan mamlakatlarda yechimlar strategiyasini qo‘llab-quvvatlaydi. “VEGERA loyihasi doirasida “TIQXMMI” Milliy tadqiqot universiteti hududida barqaror namunaviy uy qurilishini moliyalashtirish rejalashtirilgan. Namunaviy uy loyihasi Germaniyaning Ebersvalde Barqaror rivojlanish universiteti, “TIQXMMI” Milliy tadqiqot universiteti, Agroo‘rmonchilik bo‘yicha xalqaro tadqiqot markazi (ICRAF) va Berlin Texnika universiteti qoshidagi Tabiiy qurilish laboratoriyasi kabi xalqaro jamoa tomonidan taqdim qilingan va ishlab chiqilgan.
Kvalifikatsiya mezonlari
- 1.Shartnomani bajarish uchun zarur texnik, moliyaviy, moddiy, kadrlar resurslarining hamda boshqa resurslarning mavjudligi.
- 2.Shartnoma tuzish uchun qonuniy huquqqa egalik.
- 3.Soliqlar va yig‘imlarni to‘lash bo‘yicha muddati o‘tgan qarzdorlikning mavjud emasligi.
- 4.O‘ziga nisbatan joriy etilgan bankrotlik tartib-taomillarining mavjud emasligi.
- 5.Insofsiz ijrochilarning yagona reyestrida qayd etilmaganligi.
- 6.O‘zbekiston Respublikasi Bosh prokuraturasi huzuridagi Majburiy ijro byurosining ma’lumotlar bazalarida ishtirokchining sud qarorlari bo‘yicha bajarilmagan majburiyatlari mavjud emasligi

Информация об организаторе: Университет устойчивого развития Эберсвальде
Контактное лицо: Координатор Национального исследовательского университета «TIIAME», ректор Баходир Мирзаев
Документы тендера: файлы NBL на английском языке, включая текстовый файл
Крайний срок подачи коммерческих предложений: 04.09.2025 до 12:00.
Стартовая цена: 633 711 705 сумов
[1] Проект «Повышение энергоэффективности в строительном секторе за счет использования возобновляемого сырья из систем агролесоводства» (VEGERA) является частью Международной климатической инициативы (ICI). Международная климатическая инициатива является одним из основных инструментов Федерального правительства Германии для поддержки международных действий по борьбе с изменением климата и биоразнообразием. IKI поддерживает стратегии решений в развивающихся и развитых странах, стремящихся к достижению устойчивых изменений. В рамках проекта «VEGERA» планируется финансирование строительства модельного дома, отвечающего принципам устойчивого развития, на территории Национального исследовательского университета «TIIAME». Проект модельного дома был представлен и разработан международной командой, в состав которой вошли Университет устойчивого развития Эберсвальде (Германия), Национальный исследовательский университет «TIIAMEI», Международный исследовательский центр агролесоводства (ICRAF) и Лаборатория естественного строительства Берлинского технического университета.
Критерии квалификации
- 1. Наличие технических, финансовых, материальных, людских и иных ресурсов, необходимых для реализации договора.
- 2. Наличие законного права на заключение договора.
- 3. Отсутствие просроченной задолженности по уплате налогов и сборов.
- 4. Отсутствие возбужденных в отношении участника процедур банкротства.
- 5. Отсутствие регистрации в Едином реестре недобросовестных исполнителей.
- 6. Наличие участника в базах данных Бюро принудительного исполнения при Генеральной прокуратуре Республики Узбекистан по судебным решениям, отсутствие неисполненных обязательств