1-kursga talabalikka tavsiya etilgan abituriyentlar tomonidan taqdim etiladigan hujjatlarni qabul qilish 2025-yil 25-avgustdan boshlanadi
22.08.2025
"Toshkent irrigatsiya va qishloq xoʻjaligini mexanizatsiyalash muhandislari instituti" Milliy tadqiqot universiteti universiteti 2025-2026-o‘quv yilida 1-kursga talabalikka tavsiya etilgan abituriyentlar tomonidan taqdim etiladigan hujjatlarni qabul qilish 2025-yil 25-avgustdan boshlanadi.
Talabalikka tavsiya etilgan abituriyentlar tomonidan taqdim etiladigan hujjatlar:
1. Shaxsni tasdiqlovchi hujjat asli (ID yoki pasport) propiskasi bilan ko’rsatiladi va nusxasi;
2. Umumiy o‘rta ta’lim (11-sinf negizida) yoki o‘rta maxsus, kasb-hunar ta’limi muassasasini tugatganligi haqidagi hujjat (ilovasi bilan) asli (Texnikum, Litsey yoki kollej diplom va ilovasi asli);
3. Abituriyent javoblar varaqasi;
4. Abituriyent qayd varaqasi;
5. Rasm 6 dona 3.5/4.5 hajmda;
6. To’lov-kontrakt shartnomasi va to’lov kvitansiyasi nusxalari (kontrakt asosida o’qishga kirganlar uchun);
7. Til sertifikati (mavjud bo‘lsa);
8. Fanlardan sertifikat (mavjud bo‘lsa);
9. Mavjud: Foydalangan Imtiyozlar (agar bo‘lsa)
-Kam ta’minlangan oilalar farzandlarini ijtimoiy qo‘llab-quvvatlash uchun taqdim etilgan tavsiyanoma;
-Mehribonlik uyi va Bolalar shaharchasini bitirganligi haqida ma’lumot;
-Nogironligi bo‘yicha (nusxasi);
-Xotin-qizlarga beriladigan tavsiyanoma;
- Tavsiyanoma (DXX, IIV, Bojxona qo‘mitasi, O‘zbekiston Respublikasi Qurolli Kuchlari xodimlari farzandlari, Muddatli harbiy xizmatni o‘tab harbiy qism qo‘mondonligi tomonidan taqdim etilgan tavsiyanoma).

Прием документов, представленных абитуриентами, рекомендованными в студенты 1-го курса, начнется с 25 августа 2025 года.
22.08.2025
Национальный исследовательский университет «Ташкентский институт инженеров ирригации и механизации сельского хозяйства» принимает документы от абитуриентов, рекомендованных к зачислению на 1 курс в 2025-2026 учебном году, с 25 августа 2025 года.
Документы, предоставляемые абитуриентами, рекомендованными к зачислению в университет:
1. Оригинал документа, удостоверяющего личность (паспорт или удостоверение личности) с пропиской и его копией;
2. Оригинал документа, подтверждающего получение общего среднего образования (на базе 11 класса) или среднего специального, профессионального учебного заведения (с приложением) (оригинал диплома и приложения из техникума, лицея, колледжа);
3. Лист ответов абитуриента;
4. Учетная карточка абитуриента;
5. 6 фотографий размером 3,5/4,5;
6. Копии договора на оплату и квитанции об оплате (для обучающихся на контрактной основе);
7. Сертификат по языку (при наличии);
8. Сертификат по предметам (при наличии);
9. Имеющиеся: Использованные льготы (при наличии)
- Рекомендация, представленная для социальной поддержки детей из малообеспеченных семей;
- Справка об окончании дома-интерната и детского городка;
- Справка об инвалидности (копия);
- Рекомендация для женщин;
- Рекомендация (для детей сотрудников Службы государственной безопасности, Министерства внутренних дел, Таможенного комитета, Вооруженных Сил Республики Узбекистан, рекомендация командования воинской части после прохождения военной службы).