"ТIQXMMI"Мilliy tadqiqot universiteti tashkil topganligining 90 yilligi munosabati bilan "Sog‘lom inson-sog‘lom millat" shiori ostida sportning mini-futbol hamda voleybol turlari bo‘yicha "O‘RTOQLIK TURNIRI" sport musobaqalariga start beriladi.
"ТIQXMMI"Мilliy tadqiqot universiteti tashkil topganligining 90 yilligi munosabati bilan Toshkent shahrida joylashgan «TIQXMMI» Milliy tadqiqot universiteti, O‘zbekiston Milliy universiteti, Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti, Toshkent axborot texnologiyalari universiteti, Toshkent davlat sharqshunoslik universiteti, Toshkent davlat agrar universiteti, O‘zbekiston davlat san’at va madaniyat instituti hamda Toshkent ijtimoiy innovatsiya universitetlari terma jamoalari o‘rtasida "Sog‘lom inson-sog‘lom millat" shiori ostida sportning mini-futbol hamda voleybol turlari bo‘yicha "O‘RTOQLIK TURNIRI" sport musobaqalariga 3-aprel kuni soat 15:30 da start beriladi.

В связи с 90-летием Национального исследовательского университета "ТИИИМСХ" под девизом "Здоровый человек - здоровая нация" стартуют спортивные соревнования "ТОРДОВСКИЙ ТУРНИР" по мини-футболу и волейболу.
В связи с 90-летием образования Национального исследовательского университета "ТИИИМСХ" 3 апреля в 15:30 стартует спортивный турнир по мини-футболу и волейболу под девизом "Здоровый человек - здоровая нация" между сборными командами Национального исследовательского университета "ТИИИМСХ," Национального университета Узбекистана, Ташкентского государственного экономического университета, Ташкентского университета информационных технологий, Ташкентского государственного университета востоковедения, Ташкентского государственного аграрного университета, Государственного института искусств и культуры Узбекистана и Ташкентского университета социальных инноваций.