Ilmiy faoliyatga oid davlat dasturlari doirasida bajariladigan amaliy tadqiqotlar va innovatsion loyihalarni qabul qilish uchun “Olima ayollar” tanlovi e’lon qilinmoqda.
27.03.2025
Tanlov Oila va xotin-qizlar qo‘mitasi bilan birgalikda O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining “Oila va xotin-qizlarni tizimli qo‘llab-quvvatlashga doir ishlarni yanada jadallashtirish chora-tadbirlari to‘g‘risida” 2022-yil 7-martdagi PF-87-son Farmonining 5.2-bandiga asosan ilmiy-tadqiqot ishlarining ustuvor yo‘nalishlari doirasida tashkil etilmoqda.
Tanlov doirasida ilmiy ekspertiza natijalariga ko‘ra eng yuqori ball to‘plagan ilmiy loyihalar fan yo‘nalishari kesimida ajratiladigan kvotalar asosida saralab olinadi.
Mazkur tanlov ilmiy-tadqiqot ishlariga davlat buyurtmasi talablariga muvofiq o‘tkaziladi.
Tanlovga taqdim etiladigan ilmiy loyihalar davlat ilmiy dasturlarining yagona intellektual elektron platformasi (loyiha.ilmiy.uz) orqali 2025-yil 20-martdan 20-aprelga qadar faqat elektron shaklda qabul qilinadi.
Ushub E’lon qilingan tanlov bo‘yicha 2 aprel 2025 yil soat 14:00 da VEBINAR tashkil qilinmoqda. Barcha Olima ayollarni ushbu vebinarga taklif etamiz.

Объявляется конкурс "Женщины-ученые" для принятия практических исследований и инновационных проектов, выполняемых в рамках государственных программ научной деятельности.
27.03.2025
Конкурс организуется совместно с Комитетом семьи и женщин в соответствии с пунктом 5.2 Указа Президента Республики Узбекистан от 7 марта 2022 года No УП-87 "О мерах по дальнейшему ускорению работы по системной поддержке семьи и женщин" в рамках приоритетных направлений научно-исследовательских работ.
В рамках конкурса научные проекты, набравшие наибольшее количество баллов по результатам научной экспертизы, будут отобраны на основе квот, выделяемых в разрезе направлений науки.
Данный конкурс проводится в соответствии с требованиями государственного заказа на научно-исследовательские работы.
Научные проекты, представленные на конкурс, принимаются только в электронном виде через Единую интеллектуальную электронную платформу государственных научных программ (loyiha.ilmiy.uz) с 20 марта по 20 апреля 2025 года.
По объявленному конкурсу 2 апреля 2025 года в 14:00 будет организован ВЕБИНАР. Приглашаем всех женщин-ученых на этот вебинар.