Xudayberdiyev Oʻlmasjon Egamberdiyevichning iqtisodiyot fanlari bo‛yicha
Xudayberdiyev Oʻlmasjon Egamberdiyevichning 08.00.04-“Qishloq xoʻjaligi iqtisodiyoti” ixtisosligi boʻyicha “Qoramolchilik tarmogʻini rivojlantirishning iqtisodiy asoslarini takomillashtirish yoʻnalishlari” mavzusidagi iqtisodiyot fanlari bo‛yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun yozilgan dissertatsiya ishi himoyasi “Toshkent irrigatsiya va qishloq xoʻjaligini mexanizatsiyalash muhandislari instituti” Milliy tadqiqot universiteti huzuridagi ilmiy darajalar beruvchi DSc.03/30.01.2020.I.10.03 raqamli Ilmiy kengashning 2023-yil 2-may kuni soat 14:00 dagi majlisida boʻlib oʻtadi. Yig’ilishda talabgor Xudayberdiyev Oʻlmasjon Egamberdiyevichning 08.00.04-“Qishloq xoʻjaligi iqtisodiyoti” ixtisosligi boʻyicha “Qoramolchilik tarmogʻini rivojlantirishning iqtisodiy asoslarini takomillashtirish yoʻnalishlari” mavzusidagi iqtisodiyot fanlari boʻyicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun bajarilgan dissertatsiya ishi himoyasi.
Ilmiy rahbar:
Chariyev Qurban Amirovich
iqtisodiyot fanlar doktori, professor
Rasmiy opponentlar:
Nazarova Fotima Xakimovna
Xakimov Rashid Xamdamovich
iqtisodiyot fanlari nomzodi, dotsent
Yetakchi tashkilot:
Andijon qishloʻq xoʻjaligi va agrotexnologiyalar institute
Ilmiy Kengash faoliyat ko‘rsatayotgan muassasa (muassasalar) nomi, Ilmiy Kengash raqami: “Toshkent irrigatsiya va qishloq xo‘jaligini mexanizatsiyalash muhandislari instituti” Milliy tadqiqot universiteti huzuridagi ilmiy darajalar beruvchi DSc.03/30.01.2020.I.10.03 raqamli Ilmiy Kengash.
Izoh: yig‘ilish Zoom dasturi orqali xam o‘tkaziladi. Ulanish uchun quyidagi havola orqali kirishingiz mumkin.

Худайбердиев Олмасжон Эгамбердиевич по экономике
Худайбердиев Олмасжон Эгамбердиевич 08.00.04 - «Экономика сельского хозяйства» по специальности «Направления совершенствования экономических основ отрасли животноводства» тема «Направления совершенствования экономических основ развития отрасли животноводства» защита диссертации написана на соискание ученой степени доктора экономических наук Философия (PhD) «Ташкентский институт инженеров ирригации и механизации сельского хозяйства» состоится 2 мая 2023 года в 14:00 на заседании Ученого совета под номером DSc.03/30.01.2020.I.10.03 при Национальном исследовательском университете . На заседании кандидат Худайбердиев Олмасжон Эгамбердиевич защитил диссертационную работу на соискание ученой степени доктора философии (PhD) экономических наук на тему «Направления совершенствования экономических основ развития отрасли животноводства» по специальности «Сельскохозяйственное Экономика» от 08.00.04.
Научный консультант:
Чариев Курбан Амирович
доктор экономических наук, профессор
Официальные противники:
Назарова Фатима Хакимовна
Хакимов Рашид Хамдамович
кандидат экономических наук, доцент
Ведущая организация:
Андижанский институт сельского хозяйства и агротехнологий
Наименование учреждения (учреждений), в котором действует Ученый совет, Номер Ученого совета: Ученый совет № DSc.03/30.01.2020.I.10.03 при Национальном исследовательском университете «Ташкентский институт инженеров ирригации и механизации сельского хозяйства».
Примечание: встреча также пройдет в программе Zoom. Вы можете перейти по ссылке ниже, чтобы подключиться.