Иқтидорли талабалар

Ўзбекистон Республикаси Президенти Давлат стипендияси танлови совриндорлари

 

Расми

Талабанинг Ф.И.Ш.

Факултет номи

2019-2020 ўқув йили

1.

Ҳафизов Бунёджон Зайниддин ўғли

Сув хўжалигини ташкил этиш ва бошқариш
мутахассислиги

2-курс магистранти

(Қашқадарё вилоятида туғилган)

 

Беруний Давлат стипендияси соҳиблари

 

Расми

Талабанинг Ф.И.Ш.

Факултет номи

2019-2020 ўқув йили

 

1.

Бурхонова Мунисахон Маъмуржон қизи

“Гидромелиоратив ишларни механизациялаш” факултети         4-курс талабаси

(Тошкент шаҳрида туғилган)

 

Навоий Давлат стипендияси соҳиблари

 

Расм

Талабанинг Ф.И.Ш.

Факултет номи

2019-2020 ўқув йили

1.

Рустамова Мафтуна Рустам қизи

“Сув хўжалигини ташкил этиш ва бошқариш” факултети

4-курс талабаси

(Навоий вилоятида туғилган)

 

Фан олипиадалари Республика босқичи ғолиблари

 

Расми

Талабанинг Ф.И.Ш.

Факультет номи

2018-2019 ўқув йили

1

 

Йўлдошбоев Бахтиёр Баротбой ўғли

“ Сувхўжалигини ташкил этиш ва бошқариш” факультети

(Фарғона вилоятида туғилган)

“ Агросаноат комплекси иқтисодиёти” фанидан Республика фанолимпиядасининг 1-ўрин соҳиби

2

Алимбаев Жолдас Қуанишбек ўғли

“Ер ресурсларини бошқариш” факультети талабаси

(Тошкент вилоятида туғилган)

“Давлат кадастрлари”фаниданРеспублика фан олимпиадасининг 1-ўрин соҳиби

3

 

Абдукаримов Аброр Баходир ўғли

“Гидромелиорация” факультети талабаси

(Тошкент шаҳрида туғилган)

“Қишлоқ хўжалиги гидротехника мелиорацияси” фанидан Республика фан олимпиадасининг1-ўрин соҳиби

4

Жалолов  Фазлиддин  Эркин  ўғли

“Гидромелиорация” факультети талабаси

(Самарқанд вилоятида туғилган)

“Гидравлика” фанидан Республика фан олимпиадасининг1-ўрин соҳиби

5

Турдибеков Акрам Рахматилла ўғли

“Қишлоқ хўжалигини механизациялаш” факультети талабаси

(Жиззах вилоятида туғилган)

“Қишлоқ хўжалиги Машиналари” фанидан Республика фан олимпиадасининг1-ўрин соҳиби

6

Курсеитов

Ахтем

Сейранович

 

“Гидротехника қурилиши” факультети талабаси

(Тошкент вилоятида туғилган)

“Назарий механика” фанидан Республика фан олимпиадасининг 2-ўрин соҳиби

7

Абдираззоқов Шахзод Фозилбек ўғли

“Гидромелиоратив ишларни механизациялаш” факультети талабаси

(Тошкент вилоятида туғилган)

“Ҳаёт фаолияти хавфсизлиги” фанидан Республика фан олимпиадасининг2-ўрин соҳиби

8

 

Холиқулов Мухаммад Абдурасул ўғли

“Сув хўжалигини ташкил этиш ва бошқариш” факультети талабаси

(Навоий вилоятида туғилган)

“Менежмент” фанидан Республика фан олимпиадасининг 2-ўрин соҳиби

9

Имомалиева Сохиба Олимжоновна

“Гидромелиорация” факультети талабаси

(Тошкент вилоятида туғилган)

“Педагогика” фанидан Республика фан олимпиадасининг3-ўрин соҳибаси


 

Ўзбекистон Республикаси Президенти Давлат стипендияси танлови совриндорлари

 

Расми

Талабанинг Ф.И.Ш.

Факультет номи

2018-2019 ўқув йили

1.

Озодов Эзозбек
Ойбек ўғли

Технологик жараёнлар ва ишлаб чиқаришни автоматлаштириш 
(сув хўжалигида) мутахассислиги

(магистратура)

(Тошкент шаҳрида туғилган)

 

Беруний Давлат стипендияси соҳиблари

 

Расми

Талабанинг Ф.И.Ш.

Факультет номи

2018-2019 ўқув йили

1.

Норбоева Дилшода Ғайрат қизи

“Ер ресурсларини бошқариш” факультети талабаси

(Тошкент шаҳрида туғилган)

2.

Вафоев Рустам
Сафо ўғли

“Гидромелиоратив ишларни механизациялаш” факультети талабаси

(Тошкент шаҳрида туғилган)

 

Навоий Давлат стипендияси соҳиблари

 

Расм

Талабанинг Ф.И.Ш.

Факультет номи

2018-2019 ўқув йили

1.

Исакузиева Рушана Рузик қизи

“Сув хўжалигини ташкил этиш ва бошқариш” факультети талабаси

(Тошкент вилоятида туғилган)

 

2018-2019-Ўқув йили учун институте “Илмий кенгаш” стипендияси танлови ғолиблари

Институтимизда иқтидорли, истеъдодли, фаол, билим олишга иштиёқи баланд қуйидаги номлари келтирилган талаба ва магистрантларга институтнинг 2017 йил 3 мартидаги “Илмий кенгаш стипендияси ва уни тайинлаш тартиби тўғрисида НИЗОМ ” нинг  7 банди 2-иловасига мувофиқ ҳамда институте ректорининг 2018 йил 11 сентябрдаги 830/Т-сонли буйруғига биноан “Илмий кенгаш” стипендиясига тайинланди:

1

Ахмадов Сафарали

Қахрамон ўғли

Гидромелиоратив ишларни механизациялаш факултети

(Жиззах вилояти туғилган)

2

Исмоилова Хаитбу Райимжоновна

Ер ресурсларини бошқариш факултети

(Тошкент вилоятида туғилган)

3

Иномова Наргиза Рустамовна

Ер ресурсларини бошқариш факултети

( Жиззах вилоятида туғилган)

4

Маҳмудов Жасурбек Шаҳобжонович

Сув хўжалигини ташкил этиш ва бошқариш

(Навоий шаҳрида туғилган )

5

Раимназарова Мавлуда Исмоиловна

Ер ресурсларини бошқариш факултети

( Сурхондарё  вилоятида туғилган)

6

Пирназарова Гулнора Урумбайевна

Сув хўжалигини ташкил этиш ва бошқариш факултети

( Тошкент шаҳрида туғилган)

7

Хакимов Жавоҳир Усмонович

Сув хўжалигини ташкил этиш ва бошқариш

(Самарқанд вилоятида туғилган )

8

Йўлдошбойев  Бахтиёр Баротбой ўғли

Сув хўжалигини ташкил этиш ва бошқариш факултети

(Фарғона вилоятида туғилган)

9

Ях'яев Отабек Юсупович

Сув хўжалигини ташкил этиш ва бошқариш факултети

( Навоий вилоятида туғилган)

Фан олимпиадалари Республика босқичи ғолиблари

 

Расми

Талабанинг Ф.И.Ш.

Факультет номи

2017-2018 ўқув йили

1.

Бурханов Бехзод Мухаммадбобир ўғли

“Гидромелиорация” факультети талабаси

(Тошкент вилоятида туғилган)

“Қишлоқ хўжалиги гидротехника мелиорацияси” фанидан Республика фан олимпиадасининг 1-ўрин соҳиби

2.

Хошимов Абдулла Абдуназарович

“Гидромелиорация” факультети талабаси

 (Тожикистон Республикасида туғилган)

“Гидравлика” фанидан Республика фан олимпиадасининг 1-ўрин соҳиби

3.

Худойбердиев Азизжон Баҳодир ўғли

“Гидромелиорация” факультети талабаси

 (Тошкент шаҳрида туғилган)

“Назарий механика” фанидан Республика фан олимпиадасининг 1-ўрин соҳиби

4.

Авалбоев Ойбек Илғоржон ўғли

“Қишлоқ хўжалигини механизациялаштириш” факультети талабаси (Тошкент вилоятида туғилган)

“Қишлоқ хўжалик машиналари” фанидан Республика фан олимпиадасининг
1-ўрин соҳиби

5.

Норбоева Дилшода Ғайрат қизи

“Ердан фойдаланиш ва ер кадастри” факультети талабаси

 (Тошкент шаҳрида туғилган)

“Геодезия ва картография” фанидан Республика фан олимпиадасининг
2-ўрин соҳибаси

6.

Абдуллаев Машраб Хамро ўғли

“Қишлоқ ва сув  хўжалигини электрлаштириш ва автоматлаштириш” факультети талабаси

 (Хоразм вилоятида туғилган)

“Электротехниканинг назарий асослари” фанидан Республика фан олимпиадасининг 2-ўрин соҳиби

7.

Турабов Наврузбек Абдумумин ўғли

“Гидромелиорация” факультети талабаси

 (Самарқанд вилоятида туғилган)

“Гидрология ва гидрометрия” фанидан Республика фан олимпиадасининг
2-ўрин соҳиби

 

 

Ўзбекистон Республикаси Президенти Давлат стипендияси танлови совриндорлари

Расми

Талабанинг Ф.И.Ш.

Факультет номи

2017-2018 ўқув йили

1.

 

Батиров Шавкат

 Ғафурович

“Гидромелиоратив ишларни механизациялаштириш” мутахассислиги

(магистратура)

(Бухоро вилоятида туғилган)

2.

 

Аманкулова Хилола Вахобжон қизи

“Ердан фойдаланиш ва ер кадастри” факультети

(бакалавриатура)

(Жиззах вилоятида туғилган)

2015-2016 ўқув йили

3.

 

Холхўжаев Бахромжон

Ботир ўғли

“Гидромелиорация” факультети

(бакалавриатура)

(Тошкент шаҳрида туғилган)

 

 

Ислом Каримов номли Давлат стипендияси соҳиблари

Расм

Талабанинг Ф.И.Ш.

Факультет номи

2017-2018 ўқув йили

1.

Рахматова Мухлиса

Абдуғани қизи

“Иқтисодиёт ва менежмент” факультети талабаси

(Тошкент шаҳарида туғилган)

 

Беруний номли Давлат стипендияси соҳиблари

Расми

Талабанинг Ф.И.Ш.

Факультет номи

2017-2018 ўқув йили

1.

 

Хусанбаева Хуснора Собиржоновна

“Гидротехника қурилиши” факультети талабаси

(Қозоғистон Республикаси, Чимкент туманида туғилган)

 

2.

 

Бойқулов Жўрабек Хаитмуродович

“Ердан фойдаланиш ва ер кадастри” факультети талабаси

(Сурхондарё вилоятида туғилган)

2016-2017 ўқув йили

1.

Султонов Санжарбек Сойибжон ўғли

“Сув хўжалигини автоматлаштириш ва механизациялаш” факультети талабаси

(Наманган вилоятида туғилган)

2.

 

Жомуродова Хулкарой Холмурод қизи

“Ердан фойдаланиш ва ер кадастри” факультети талабаси

(Қашқадарё вилоятида туғилган)

2015-2016 ўқув йили

1.

 

Холова Сарвиноз Ориповна

“Сув хўжалигини автоматлаштириш ва механизациялаш” факультети талабаси

(Бухоро вилоятида туғилган)


 


Навоий номли Давлат стипендияси соҳиблари

Расм

Талабанинг Ф.И.Ш.

Факультет номи

2016-2017 ўқув йили

1.

Хамидов Сардор

Солижон ўғли

“Иқтисодиёт ва менежмент” факультети талабаси

(Қашқадарё вилоятида туғилган)

2015-2016 ўқув йили

2.

Усмонова Хурсаной

Маҳмуд қизи

“Ердан фойдаланиш ва ер кадастри” факультети талабаси

(Тошкент вилоятида туғилган)

 

 

Қори Ниёзов мероси номидаги илмий методик марказ стипендияси соҳиблари

Расми

Талабанинг Ф.И.Ш.

Факультет номи

2016-2017 ўқув йили

1.

Йўлдошбоев Бахтиёр Баратбой ўғли

“Иқтисодиёт ва менежмент” факультети талабаси

2015-2016 ўқув йили

1.

Холиқулов Мухаммад Абдурасул ўғли

“Иқтисодиёт ва менежмент” факультети талабаси

(Навоий вилоятида туғилган)

2014-2015 ўқув йили

1.

Шербоев Хусниддин Улуғбек ўғли

“Иқтисодиёт ва менежмент” факультети талабаси

(Жиззах вилоятида туғилган)

 

 

 

 

2017-2018 ўқув йили учун институт “ИЛМИЙ КЕНГАШ” стипендияси танлови ғолиблари

Институтимизда иқтидорли, истеъдодли, фаол, билим олишга иштиёқи баланд қуйида номлари келтирилган талаба ва магистрантларга институтнинг 2017 йил 3 мартдаги “Илмий кенгаш стипендияси ва уни тайинлаш тартиби тўғрисида НИЗОМ”нинг 7 банди 2-иловасига мувофиқ ҳамда институт ректорининг 2017 йил 7 сентябрдаги 671/Т-сонли буйруғига биноан “Илмий кенгаш” стипендияси тайинланди:

 

Расми

Ф.И.Ш.

Факультети, туғилган жойи

1.

Шашурина Ангелина Рамалевна

“Гидромелиорация” мутахассислиги 2 босқич магистранти,

(Тошкент шаҳрида туғилган)

2.

Қиличова Зохида Илхомжон қизи

“Мелиорация ва суғорма дехқончилик” мутахассислиги 2-босқич магистранти

(Тошкент вилоятида туғилган)

3.

Халиқулов Музаффар Абдураззоқ ўғли

“Гидромелиоратив ишларни механизациялаштириш” мутахассислиги  2 босқич магистранти

(Жиззах вилоятида туғилган)

4.

Шербоев Ҳусниддин Улуғбек ўғли

“Иқтисодиёт ва менежмент” факультети

4 босқич талабаси

(Жиззах вилоятида туғилган)

5.

Ҳусанбаева Ноила Собиржон қизи

“Гидромелиорация” факультети

4 босқич талабаси

(Тошкент вилоятида туғилган)

6.

Хўжаммуродова Нозима Рўзимурод қизи

“Гидромелиорация” факультети

4 босқич талабаси

(Қашқадарё вилоятида туғилган)

7.

Жаниқулова Барчиной Зулфиқор қизи

“Гидромелиорация” факультети

4 босқич талабаси

(Навоий вилоятида туғилган)

8.

Бурҳанов Беҳзод Мухаммадбобир ўғли

“Гидромелиорация” факультети

4 босқич талабаси

(Тошкент вилоятида туғилган)

9.

Рахимова Гуласал Сайфуддин қизи

Гидротехника қурилиши” факультети 3 босқич талабаси

(Хоразм вилоятида туғилган)

10.

Хамидов Ахрор Мухаммадхонович

Гидротехника қурилиши” факультети 3 босқич талабаси

(Тошкент шаҳрида туғилган)

11.

Эрматов Бобуржон Камол ўғли

“Қишлоқ ва сув хўжалигини электрлаштириш ва автоматлаштириш” факультети

4 босқич талабаси

(Тошкент вилоятида туғилган)

12.

Авилова Нилуфар Файзулло қизи

“Ердан фойдаланиш ва ер кадастри” факультети 4 босқич талабаси

(Қашқадарё вилоятида туғилган)

13.

Садуллаев Санжар Норқул ўғли

“Ердан фойдаланиш ва ер кадастри” факультети 4 босқич талабаси

(Самарқанд вилоятида туғилган)

14.

Юсупова Иқлима Мирзомидиновна

“Ердан фойдаланиш ва ер кадастри” факультети 4 босқич талабаси

(Тошкент вилоятида туғилган)

 

Камолот ЁИХ Марказий Кенгашининг “Камолот стипендияси” соҳиблари

Расм

Талабанинг Ф.И.Ш.

Факультет номи

2016-2017 ўқув йили

1.

Нормуродов Шахзод Сайфуддин ўғли

“Гидромелиорация” факультети талабаси

(Самарқанд вилоятида туғилган)

 

2.

Рахматова Мухлиса Абдуғани қизи

“Иқтисодиёт ва менежмент” факультети талабаси

(Тошкент шаҳрида туғилган)

 

3.

Холова Сарвиноз Ориповна

“Сув хўжалигини автоматлаштириш ва механизациялаш” факультети талабаси

(Бухоро вилоятида туғилган)

 

2015-2016 ўқув йили

1.

Холова Сарвиноз Ориповна

“Сув хўжалигини автоматлаштириш ва механизациялаш” факультети талабаси

(Бухоро вилоятида туғилган)

 

2.

Аманқулова Хилола Вахобжон қизи

“Ердан фойдаланиш ва ер кадастри” факультети талабаси

(Жиззах вилоятида туғилган)

 

 

Ўзбекистон Республикаси “Касаба уюшмаси” стипендияси соҳиблари

Талабанинг Ф.И.Ш.

Факультет номи

2016-2017 ўқув йили

1.

Кулдошов Икромжон Рахмат ўғли

“Иқтисодиёт ва менежмент”

факультети талабаси

2.

Турсунбоев Улуғбек Шухрат ўғли

“Иқтисодиёт ва менежмент”

факультети талабаси

3.

Эргашев Жамшид Зоид ўғли

“Гидромелиорация”

факультети талабаси

4.

Нурмахаматов Нодирбек Рашидович

“Гидротехника қурилиши”

факультети талабаси

5.

Улашов Шаҳзод Шокир ўғли

“Гидротехника қурилиши”

факультети талабаси

6.

Хайдаров Жавоҳир Рўзиқул ўғли

“Гидротехника қурилиши”

факультети талабаси

2015-2016 ўқув йили

1.

Сайфиева Юлдуз Ўктам қизи

“Гидромелиорация”

факультети талабаси

2014-2015 ўқув йили

2.

Аминова Севара Фарход қизи

“Ердан фойдаланиш ва ер кадастри” факультети талабаси