Pedagog kadrlarni qayta tayyorlash va ularning malakasini oshirish

Institutning rahbar va pedagog kadrlarini 2019 yil qayta tayyorlash va malaka oshirish kurslari reja ko‘rsatkichlarini tasdiqlash to‘g‘risida

O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2015 yil 12 iyundagi “Oliy ta’lim muassasalarining rahbar va pedagog kadrlarini qayta tayyorlash va malakasini oshirish tizimini yanada takomillashtirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi PF-4732-sonli Farmoni, Vazirlar Mahkamasining 2015 yil 20 avgustdagi “Oliy ta’lim muassasalarining rahbar va pedagog kadrlarini qayta tayyorlash va ularning malakasini oshirishni tashkil etish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi 242-sonli Qarori hamda Oliy va o‘rta maxsus ta’lim vazirligining 2018 yil 24 dekabrdagi 2019 yilda o‘tkaziladigan “Oliy ta’lim muassasalari, akademik litsey rahbar va pedagog kadrlarini qayta tayyorlash va malakasini oshirish kurslari rejasi hamda tinglovchilar kontingentini  tasdiqlash to‘g‘risida”gi 1056-sonli buyrug‘i ijrosini ta’minlash maqsadida

B U Y U R A M A N:

  1. O‘zbekiston Respublikasi Oliy va o‘rta maxsus ta’lim vazirligining 2018 yil 24 dekabrdagi 2019 yilda o‘tkaziladigan “Oliy ta’lim muassasalari, akademik litsey rahbar va pedagog kadrlarni  qayta tayyorlash va malakasini oshirish kurslari rejasi hamda tinglovchilar kontingentini tasdiqlash to‘g‘risida”gi 1056-sonli buyrug‘i rahbarlik va ijro uchun qabul qilinsin.

Bosh ilmiy-metodik markaz va oliy ta’lim muassasalari huzuridagi “Pedagog kadrlarni qayta tayyorlash va ularning malakasini oshirish” (“PKQT va UMO”) mintaqaviy va tarmoq markazlariga 2019 yil 3 yanvardan – 28 dekabrgacha tashkil qilinadigan 288 soatlik qayta tayyorlash va malaka oshirish kurslariga institutning quyidagi professor-o‘qituvchilari yuborilsin:

2019 yil yanvar-fevral oylarida:

  1. Nigmatov Aziz Maxkamovich - “Texnologik jarayonlar va ishlab chiqarishni avtomatlashtirish va boshqaruv” kafedrasi assistenti, TDTU huzuridagi “PKQT va UMO” tarmoq markaziga, “Texnologik jarayonlar va ishlab chiqarishni avtomatlashtirish va boshqarish” yo‘nalishi bo‘yicha;
  2. Kendjaeva Dildora Xudayberganovna - “Axborot texnologiyalari” kafedrasi  assisitenti, TATU huzuridagi “PKQT va UMO” tarmoq markaziga, “Informatika va axborot texnologiyalari”  yo‘nalishi bo‘yicha;
  3. Abdullaev Akmaljon Abdujalilovich – “Oliy matematika” kafedrasi  assisitenti, O‘zMU huzuridagi “PKQT va UMO” tarmoq markaziga, “Matematika” yo‘nalishi bo‘yicha;
  4. Shirinova Nargiza Djabbarovna – “Ingliz tili” kafedrasi dotsenti,  O‘zDJTU huzuridagi “PKQT va UMO” tarmoq markaziga, “Filologiya va tillarni o‘qitish” ingliz tili yo‘nalishi bo‘yicha;
  5. Toshmatov Elyor Sobirovich – “Nazariy va qurilish mexanikasi” kafedrasi  assisitenti, TIQXMMI huzuridagi “PKQT va UMO” tarmoq markaziga, “Gidrotexnik inshootlari va nasos stansiyalaridan foydalanish” yo‘nalishi bo‘yicha;
  6. Badalov Abdulla Sagdievich – “Suv enenrgiyasi va nasos stansiyalaridan  foydalanish” kafedrasi dotsenti, TIQXMMI huzuridagi “PKQT va UMO” tarmoq markaziga, “Gidrotexnik inshootlari va nasos stansiyalaridan foydalanish” yo‘nalishi bo‘yicha;
  7. Uralov Baxtiyar Raxmatullaevich - “Suv enenrgiyasi va nasos stansiyalaridan  foydalanish” kafedrasi dotsenti, TIQXMMI huzuridagi “PKQT va UMO” tarmoq markaziga, “Gidrotexnik inshootlari va nasos stansiyalaridan foydalanish” yo‘nalishi bo‘yicha;
  8. Raxmatov Norkobil – “Suv enenrgiyasi va nasos stansiyalaridan foydalanish”  kafedrasi dotsenti, TIQXMMI huzuridagi “PKQT va UMO” tarmoq markaziga, “Gidrotexnik inshootlari va nasos stansiyalaridan foydalanish” yo‘nalishi bo‘yicha;
  9. Kaxxorov Uktam Abduraximovich – “Suv enenrgiyasi va nasos stansiyalaridan  foydalanish” kafedrasi dotsenti, TIQXMMI huzuridagi “PKQT va UMO” tarmoq markaziga, “Gidrotexnik inshootlari va nasos stansiyalaridan foydalanish” yo‘nalishi bo‘yicha;

2019 yil mart-aprel oylarida

  1. Xafizov Otabek Yashinovich – “Axborot texnologiyalari” kafedrasi  assisitenti, TATU huzuridagi “PKQT va UMO” tarmoq markaziga, “Informatika va axborot texnologiyalari”  yo‘nalishi bo‘yicha;
  2. Xusanov Qaxramon – “Nazariy va qurilish mexanikasi” kafedrasi dotsenti,  O‘zMU huzuridagi “PKQT va UMO” tarmoq markaziga, “Mexanika” yo‘nalishi bo‘yicha;
  3. Komilov Qamariddin O‘rinovich – “Fizika va kimyo” kafedrasi dotsenti, O‘zMU  huzuridagi “PKQT va UMO” tarmoq markaziga, “Kimyo” yo‘nalishi bo‘yicha;
  4. Zokirova Dilfuza – “Gumanitar” kafedrasi assisitenti, O‘zMU huzuridagi  “PKQT va UMO” tarmoq markaziga, “Dinshunoslik” yo‘nalishi bo‘yicha;
  5. Nazarov Qiyomiddin – “Gumanitar” kafedrasi professori, O‘zMU huzuridagi  “PKQT va UMO” tarmoq markaziga,“O‘zbekistonni rivojlantirish strategiyasi” yo‘nalishi bo‘yicha;
  6. Muqimov Bayramali Raximovich – “Pedagogika va psixologiya” kafedrasi  assistenti, TDPU huzuridagi “PKQT va UMO” tarmoq markaziga, “Pedagogik texnologiya va pedagogik mahorat” yo‘nalishi bo‘yicha;
  7. Shirinova Nilufar Djabbarovna – “Ingliz tili” kafedrasi dotsenti,  O‘zDJTU huzuridagi “PKQT va UMO” tarmoq markaziga, “Filologiya va tillarni o‘qitish” ingliz tili yo‘nalishi bo‘yicha;
  8. Alikarieva Durdona – “Ekologiya va suv resurslarini boshqarish” kafedrasi  assisenti, TIQXMMI huzuridagi “PKQT va UMO” tarmoq markaziga, “Suv xo‘jaligi va melioratsiya” yo‘nalishi bo‘yicha;
  9. Isaev Sabirjan Xusanbaevich – “Irrigatsiya va melioratsiya” kafedrasi  professori, TIQXMMI huzuridagi “PKQT va UMO” tarmoq markaziga, “Suv xo‘jaligi va melioratsiya” yo‘nalishi bo‘yicha;
  10. Yulchiev Davronbek Gulamovich – “Irrigatsiya va melioratsiya” kafedrasi  assisenti, TIQXMMI huzuridagi “PKQT va UMO” tarmoq markaziga, “Suv xo‘jaligi va melioratsiya” yo‘nalishi bo‘yicha;
  11.  Irismatova Aziza Isroilovna – “Gidromeliorativ tizimlardan foydalanish”  kafedrasi assisenti, TIQXMMI huzuridagi “PKQT va UMO” tarmoq markaziga, “Suv xo‘jaligi va melioratsiya” yo‘nalishi bo‘yicha;
  12. Nurjanov Satbay Yeshjanovich – “Gidrologiya va gidrogeologiya” kafedrasi  dotsenti, TIQXMMI huzuridagi “PKQT va UMO” tarmoq markaziga, “Suv xo‘jaligi va melioratsiya” yo‘nalishi bo‘yicha;
  13. Babaev Aziz Golibovich – “Elektr ta’minoti va qayta tiklanuvchan energiya  manbalari” kafedrasi assistenti, TIQXMMI huzuridagi “PKQT va UMO” tarmoq markaziga, “Qishloq xo‘jaligini elektrlashtirish va avtomatlashtirish” yo‘nalishi bo‘yicha;
  14. Denmuxammadiev Aktam Mavlonovich – “Elektrotexnika va mexatronika”  kafedrasi dotsenti, TIQXMMI huzuridagi “PKQT va UMO” tarmoq markaziga, “Qishloq xo‘jaligini elektrlashtirish va avtomatlashtirish” yo‘nalishi bo‘yicha;
  15. Nazarov Oybek Abdurasulovich - “Elektrotexnika va mexatronika” kafedrasi  assistent, TIQXMMI huzuridagi “PKQT va UMO” tarmoq markaziga, “Qishloq xo‘jaligini elektrlashtirish va avtomatlashtirish” yo‘nalishi bo‘yicha;
  16. Turdiboev Abduvali Abdujalolovich – “Elektrotexnologiyalar va elektr  jixozlaridan foydalanish” kafedrasi assistent, TIQXMMI huzuridagi “PKQT va UMO” tarmoq markaziga, “Qishloq xo‘jaligini elektrlashtirish va avtomatlashtirish” yo‘nalishi bo‘yicha;
  17. Markaev Nuriddin Murodovich - “Elektrotexnologiyalar va elektr  jixozlaridan foydalanish” kafedrasi assistent, TIQXMMI huzuridagi “PKQT va UMO” tarmoq markaziga, “Qishloq xo‘jaligini elektrlashtirish va avtomatlashtirish” yo‘nalishi bo‘yicha;
  18. Xaliqnazarov O‘rolboy Abduraxmanovich - - “Elektrotexnologiyalar va elektr  jixozlaridan foydalanish” kafedrasi dotsenti, TIQXMMI huzuridagi “PKQT va UMO” tarmoq markaziga, “Qishloq xo‘jaligini elektrlashtirish va avtomatlashtirish” yo‘nalishi bo‘yicha;
  19. Yusupov Sharofiddin Buranovich - “Elektrotexnologiyalar va elektr  jixozlaridan foydalanish” kafedrasi assistenti, TIQXMMI huzuridagi “PKQT va UMO” tarmoq markaziga, “Qishloq xo‘jaligini elektrlashtirish va avtomatlashtirish” yo‘nalishi bo‘yicha;

2019 yil may-iyun oylarida:

  1. Xolto‘raev Xolsaid Fayzullaevich – “Oliy matematika” kafedrasi assistenti,  O‘zMU huzuridagi “PKQT va UMO” tarmoq markaziga, “Matematika” yo‘nalishi bo‘yicha;
  2. Lakaev Shuxrat Saidaxmadovich - “Oliy matematika” kafedrasi assistenti,  O‘zMU huzuridagi “PKQT va UMO” tarmoq markaziga, “Matematika” yo‘nalishi bo‘yicha;
  3. Xamidov Xojakbar Xamidovich – “Gumanitar” kafedrasi dotsenti, O‘zMU  huzuridagi “PKQT va UMO” tarmoq markaziga, “O‘zbekiston tarixi” yo‘nalishi bo‘yicha; 
  4. Ishimov Azamat - “Gumanitar” kafedrasi assistenti, O‘zMU huzuridagi     “PKQT va UMO” tarmoq markaziga, “O‘zbekiston tarixi” yo‘nalishi bo‘yicha; 
  5. Abduraxmonova Iroda Xolyigitovna - “Gumanitar” kafedrasi assistenti, O‘zMU  huzuridagi, “PKQT va UMO” tarmoq markaziga, “Fuqarolik jamiyati yo‘nalishi” yo‘nalishi bo‘yicha; 
  6. Ibragimov Jasurjon Boxodirovich – “Ingliz tili” kafedrasi assistenti,  O‘zDJTU huzuridagi “PKQT va UMO” tarmoq markaziga, “Filologiya va tillarni o‘qitish” ingliz tili yo‘nalishi bo‘yicha;
  7. Tasheva Umida Temurovna – “Tillar” kafedrasi katta o‘qituvchisi, O‘zDJTU  huzuridagi “PKQT va UMO” tarmoq markaziga, “Filologiya va tillarni o‘qitish” rus tili yo‘nalishi bo‘yicha;

2019 yil sentyabr-oktyabr oylarida

  1. Usmanov Aziz Magdalievich – “Texnologik jarayonlar va ishlab chiqarishni  avtomatlashtirish va boshqarish” kafedrasi dotsenti, TDTU huzuridagi “PKQT va UMO” tarmoq markaziga, “Texnologik jarayonlar va ishlab chiqarishni avtomatlashtirish va boshqarish” yo‘nalishi bo‘yicha;
  2. Jo‘raeva Muqaddas Uralovna - “Ingliz tili” kafedrasi assistenti, O‘zDJTU huzuridagi “PKQT va UMO” tarmoq markaziga, “Filologiya va tillarni o‘qitish” ingliz tili yo‘nalishi bo‘yicha;
  3. Narbaev Sharafatdin Kengeshovich – “Davlat kadastri” kafedrasi katta  o‘qituvchisi, TIQXMMI huzuridagi “PKQT va UMO” tarmoq markaziga, “Er kadastri va yerdan foydalanish” yo‘nalishi bo‘yicha;
  4. Suleymonova M.X – “Erdan foydalanish kadastri” kafedrasi katta  o‘qituvchisi, TIQXMMI huzuridagi “PKQT va UMO” tarmoq markaziga, “Er kadastri va yerdan foydalanish” yo‘nalishi bo‘yicha;
  5. Xafizova Z.X - “Erdan foydalanish kadastri” kafedrasi katta o‘qituvchisi, TIQXMMI huzuridagi “PKQT va UMO” tarmoq markaziga, “Er kadastri va yerdan foydalanish” yo‘nalishi bo‘yicha;
  6. Rajapbaev Maksud Xallievich - kafedrasi assistenti, TIQXMMI huzuridagi  “PKQT va UMO” tarmoq markaziga, “Er kadastri va yerdan foydalanish” yo‘nalishi bo‘yicha;
  7. Muxitdinov Jamoliddin Gamoliddinovich – “Geodeziya va geoinformatika”  kafedrasi assistenti, TIQXMMI huzuridagi “PKQT va UMO” tarmoq markaziga, “Er kadastri va yerdan foydalanish” yo‘nalishi bo‘yicha;
  8. Muxtorov Uzbekxon Burxonogvich - “Geodeziya va geoinformatika” kafedrasi  assistenti, TIQXMMI huzuridagi “PKQT va UMO” tarmoq markaziga, “Er kadastri va yerdan foydalanish” yo‘nalishi bo‘yicha;
  9. Pardabaev Anvar - “Geodeziya va geoinformatika” kafedrasi assistenti,  TIQXMMI huzuridagi “PKQT va UMO” tarmoq markaziga, “Er kadastri va yerdan foydalanish” yo‘nalishi bo‘yicha;
  10. Mamatqulov Zohid Jonqobilovich - - “Geodeziya va geoinformatika” kafedrasi  assistenti, TIQXMMI huzuridagi “PKQT va UMO” tarmoq markaziga, “Er kadastri va yerdan foydalanish” yo‘nalishi bo‘yicha;
  11. Usmonov Kamoliddin – “Qishloq xo‘jaligini mexanizatsiyalash” kafedrasi  assistenti, TIQXMMI huzuridagi “PKQT va UMO” tarmoq markaziga, “Qishloq xo‘jaligini mexanizatsiyalashtirish” yo‘nalishi bo‘yicha;
  12. Xalikova Nargiza - “Qishloq xo‘jaligini mexanizatsiyalash” kafedrasi  PhD, TIQXMMI huzuridagi “PKQT va UMO” tarmoq markaziga, “Qishloq xo‘jaligini mexanizatsiyalashtirish” yo‘nalishi bo‘yicha;

2019 yil oktyabr-dekabr oylarida masofaviy:

  1. Ibragimova Xafiza Rinatovna “Gidromeliorativ tizimlardan foydalanish”  kafedrasi katta o‘qituvchisi, TIQXMMI huzuridagi “PKQT va UMO” tarmoq markaziga, “Suv xo‘jaligida innovatsion texnologiyalar va ulardan foydalanish” yo‘nalishi bo‘yicha;
  2. Akmalov Shamshod Baxtiyarovich – “Gidrologiya va gidrogeologiya” kafedrasi  assistenti, TIQXMMI huzuridagi “PKQT va UMO” tarmoq markaziga, “Suv xo‘jaligida innovatsion texnologiyalar va ulardan foydalanish” yo‘nalishi bo‘yicha;
  3. Axmedxodjaeva Ifoda Axmadjanovna – “Gidravlika va gidroinformatika”  kafedrasi professori, TIQXMMI huzuridagi “PKQT va UMO” tarmoq markaziga, “Suv xo‘jaligida innovatsion texnologiyalar va ulardan foydalanish” yo‘nalishi bo‘yicha;
  4. Ikramov Nazir Muminjonovich – “Suv energiyasi va nasos stansiyalaridan  foydalanish” kafedrasi injener-pedagog, TIQXMMI huzuridagi “PKQT va UMO” tarmoq markaziga, “Irrigatsiya tizimlarida Gidroenergetika obektlari” yo‘nalishi bo‘yicha;

            2019 yil noyabr-dekabr oylarida:

  1. Raximov Ozodbek G‘ulomovich – “Fizika va kimyo” kafedrasi dotsenti, O‘zMU  huzuridagi “PKQT va UMO” tarmoq markaziga, “Fizika” yo‘nalishi bo‘yicha;
  2. Ergashev O‘rol – “Gumanitar” kafedrasi assistenti, O‘zMU huzuridagi “PKQT  va UMO” tarmoq markaziga, “Falsafa” yo‘nalishi bo‘yicha;
  3. Pulotova Xalima Ashrafovna – “Chizma geometriya va kompyuter grafikasi”  kafedrasi katta o‘qituvchisi, TDPU huzuridagi “PKQT va UMO” tarmoq markaziga, “Tasviriy san’at va muhandislik grafikasi” yo‘nalishi bo‘yicha;
  4.  Urishev Adhamjon Ergashalievich - “Chizma geometriya va kompyuter grafikasi”  kafedrasi assistenti, TDPU huzuridagi “PKQT va UMO” tarmoq markaziga, “Tasviriy san’at va muhandislik grafikasi” yo‘nalishi bo‘yicha;
  5. Fayzullaev Rustam Xamraevich – “Pedagogika va psixologiya” kafedrasi  injener-pedagogi, TDPU huzuridagi “PKQT va UMO” tarmoq markaziga, “Pedagogik texnologiya va pedagogik mahorat” yo‘nalishi bo‘yicha;
  6. Axmedov Ikromali – “Xayot faoliyati havfsizligi” kafedrasi dotsenti,  TIQXMMI huzuridagi “PKQT va UMO” tarmoq markaziga, “Suv xo‘jaligi va melioratsiya ishlarini mexanizatsiyalashtirish” yo‘nalishi bo‘yicha;
  7. Atajanov Adiljan Usenovich – “Gidromelioratsiya ishlarini tashkil etish va  texnologiyasi” kafedrasi assitenti, TIQXMMI huzuridagi “PKQT va UMO” tarmoq markaziga, “Suv xo‘jaligi va melioratsiya ishlarini mexanizatsiyalashtirish” yo‘nalishi bo‘yicha;
  8. Mustafoev Murtazaqul - – “Gidromelioratsiya ishlarini tashkil etish va  texnologiyasi” kafedrasi katta o‘qituvchisi, TIQXMMI huzuridagi “PKQT va UMO” tarmoq markaziga, “Suv xo‘jaligi va melioratsiya ishlarini mexanizatsiyalashtirish” yo‘nalishi bo‘yicha;
  9. Karimov Maqsud Samadovich - “Gidromelioratsiya ishlarini tashkil etish va  texnologiyasi” kafedrasi katta o‘qituvchisi, TIQXMMI huzuridagi “PKQT va UMO” tarmoq markaziga, “Suv xo‘jaligi va melioratsiya ishlarini mexanizatsiyalashtirish” yo‘nalishi bo‘yicha;
  10. Xakimov Bahodir Bozorovich - “Gidromeliorativ ishlarni mexanizatsiyalash”  kafedrasi assitenti, TIQXMMI huzuridagi “PKQT va UMO” tarmoq markaziga, “Suv xo‘jaligi va melioratsiya ishlarini mexanizatsiyalashtirish” yo‘nalishi bo‘yicha;
  11. Maxmudov Xusanboy - - “Gidromeliorativ ishlarni mexanizatsiyalash”  kafedrasi assitenti, TIQXMMI huzuridagi “PKQT va UMO” tarmoq markaziga, “Suv xo‘jaligi va melioratsiya ishlarini mexanizatsiyalashtirish” yo‘nalishi bo‘yicha;
  12. Umarov Suxrob Rustamovich – “Iqtisodiyot” kafedrasi dotsenti, TIQXMMI  huzuridagi “PKQT va UMO” tarmoq markaziga, “Suv xo‘jaligini tashkil etish va boshqarish” yo‘nalishi bo‘yicha;
  13. Murodov Sherzod Murod - “Iqtisodiyot” kafedrasi assistenti, TIQXMMI  huzuridagi “PKQT va UMO” tarmoq markaziga, “Suv xo‘jaligini tashkil etish va boshqarish” yo‘nalishi bo‘yicha;
  14. Akramova Nargiza Axrarovna – “Buxgalteriya xisobi va audit” kafedrasi  assistenti, TIQXMMI huzuridagi “PKQT va UMO” tarmoq markaziga, “Suv xo‘jaligini tashkil etish va boshqarish” yo‘nalishi bo‘yicha;
  15. Talipova Dilfuza Nabievna - “Buxgalteriya xisobi va audit” kafedrasi Katta o‘qituvchisi, TIQXMMI huzuridagi “PKQT va UMO” tarmoq markaziga, “Suv xo‘jaligini tashkil etish va boshqarish” yo‘nalishi bo‘yicha;
  16. Dadarbaev Muzaffar Abduraxmanovich - “Buxgalteriya xisobi va audit”  kafedrasi assistenti, TIQXMMI huzuridagi “PKQT va UMO” tarmoq markaziga, “Suv xo‘jaligini tashkil etish va boshqarish” yo‘nalishi bo‘yicha;
  17. Xajiev Masharip Xojievich – “Mashinalardan foydalanish va ta’mirlash”  kafedrasi dotsenti, TIQXMMI huzuridagi “PKQT va UMO” tarmoq markaziga, “Qishloq va suv xo‘jaligida texnik servis” yo‘nalishi bo‘yicha;
  18. Mirnig‘matov Botir To‘xta-murodovich – “Mashinalardan foydalanish va  ta’mirlash” kafedrasi assistenti, TIQXMMI huzuridagi “PKQT va UMO” tarmoq markaziga, “Qishloq va suv xo‘jaligida texnik servis” yo‘nalishi bo‘yicha;
  19. Ibragimova Gulzoda Nabievna – “Umumtexnik fanlar” kafedrasi assistenti,  TIQXMMI huzuridagi “PKQT va UMO” tarmoq markaziga, “Qishloq va suv xo‘jaligida texnik servis” yo‘nalishi bo‘yicha;
  20. Abdiev Navro‘z Erkinovich - “Umumtexnik fanlar” kafedrasi assistenti,  TIQXMMI huzuridagi “PKQT va UMO” tarmoq markaziga, “Qishloq va suv xo‘jaligida texnik servis” yo‘nalishi bo‘yicha;
  21. Ashirbekov Ivadulla – “Mashinalardan foydalanish va ta’mirlash” kafedrasi professori, TIQXMMI huzuridagi “PKQT va UMO” tarmoq markaziga, “Qishloq va suv xo‘jaligida texnik servis” yo‘nalishi bo‘yicha;
  22. Berdishev Abduraxim – “” kafedra mudiri, BIMMga, “Ta’lim tizimi menejmenti” yo‘nalishi bo‘yicha;
  23. Gazieva Ra’no Teshaboevna - “TJAB” kafedra mudiri, BIMMga, “Ta’lim  tizimi menejmenti” yo‘nalishi bo‘yicha;

  1. Mazkur buyruqni ijrosini ta’minlash “Pedagog kadrlarni qayta tayyorlash va ularning malakasini oshirish” tarmoq markazi direktori G‘.T.Bekmirzaev zimmasiga va ijrosini nazorat qilishni O‘quv ishlari bo‘yicha prorektor B.S.Mirzaev zimmasiga yuklatilsin.

Rektor                                                               O‘.Umurzakov