O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining “Qishloq xo‘jaligi xodimlari kuni munosabati bilan soha rivojiga munosib hissa qo‘shgan yurtdoshlarimizdan bir guruhini mukofotlash to‘g‘risida”gi Farmoni imzolandi.
Ushbu Farmonga muvofiq, universitetimizdan qishloq xo‘jaligi sohasi rivojiga qo‘shayotgan munosib hissasi, ilmiy izlanishlari va faoliyati uchun “Kelajak bunyodkori” medali bilan quyidagi hamyurtimiz taqdirlandi:
Turdiyev Akbarli Usmon o‘g‘li —"TIQXMMI" Milliy tadqiqot universiteti tayanch doktoranti.
Mazkur e’tirof Akbarli Turdiyevning ilm-fan va innovatsiyalar rivojiga qo‘shayotgan salmoqli hissasi, yosh olim sifatida ko‘rsatayotgan yuqori natijalari uchun davlatimiz tomonidan berilgan yuksak bahodir.

Подписан Указ Президента Республики Узбекистан "О награждении группы наших соотечественников, внесших достойный вклад в развитие отрасли, в связи с Днем работников сельского хозяйства".
В соответствии с этим Указом, наш университет наградил медалью "Келажак бунёдкори" следующих соотечественников за их достойный вклад в развитие сельского хозяйства, научные исследования и деятельность:
Турдиев Акбарли Усмон угли - докторант Национального исследовательского университета "ТИИИМСХ."
Это признание является высокой оценкой, данной нашим государством Акбарли Турдиеву за его весомый вклад в развитие науки и инноваций, высокие результаты, которые он показывает как молодой ученый.