"TIQXMMI" Milliy tadqiqot universiteti yana dunyo reytinglarida oldingi o‘rinlarda!
🏆 Times Higher Education (THE) World University Rankings 2026 natijalariga ko‘ra, “Toshkent irrigatsiya va qishloq xo‘jaligini mexanizatsiyalash muhandislari instituti” Milliy tadqiqot universiteti o‘z pozitsiyasini yanada mustahkamlab, dunyo universitetlari orasida yuqori o‘rinlarni egallashda davom etmoqda.
Umumiy natijalarga ko‘ra, universitet THE World University Rankings 2026 talqinida #501+ o‘rinni egalladi.
⚫️Ta’lim sifati (Teaching) ko‘rsatkichida universitet 2026-yilda 35.9 ballga erishdi dunyo bo‘yicha 489 o‘rinni egalladi.
⚫️ Tadqiqot sifati (Research Quality) bo‘yicha 79.9 ballga erishdi dunyo bo‘yicha 345 o‘rinni.
⚫️ Xalqaro hamkorlik (International Outlook) ko‘rsatkichida: 51.2 gacha oshirdi dunyo bo'yicha 866 o'rin
⚫️ Ishlab chiqarish bilan hamkorlik (Industry) sohasida ham barqaror o‘sish kuzatilib, ball 49.4 gacha ko‘tarildi dunyo bo'yicha 958 o'rin.
Universitet o‘tgan yilgi ko‘rsatkichidan 170+ dan ortiq pog‘onaga ko‘tarilishga erishdi. Bir yil ichida bunday katta o‘sishga erishish reyting agentligi tomonidan ham alohida e’tirof etildi va rekord darajadagi natija sifatida baholandi.
Ushbu natijalar “TIQXMMI” Milliy tadqiqot universitetining xalqaro miqyosda tan olinayotgani, mintaqada esa yetakchilik mavqesini mustahkamlab borayotganini yana bir bor tasdiqlaydi.
“TIQXMMI” Milliy tadqiqot universiteti — O‘zbekistonning faxri, mintaqaning yetakchisi, dunyoning e’tiborida!

Национальный исследовательский университет "ТИИИМСХ" снова занимает лидирующие позиции в мировых рейтингах!
🏆 Согласно результатам Times Higher Education (THE) World University Rankings 2026, Национальный исследовательский университет "Ташкентский институт инженеров ирригации и механизации сельского хозяйства" продолжает укреплять свои позиции и занимать высокие места среди университетов мира.
По общим результатам университет занял #501+ место в THE World University Rankings 2026.
⚫️️ В показателе качества образования (Teaching) университет достиг 35.9 балла в 2026 году и занял 489-е место в мире.
⚫️ Качество исследования (Research Quality) достигло 79.9 балла, заняв 345-е место в мире.
⚫️ Показатель международного сотрудничества (International Outlook): увеличился до 51,2 и достиг 866 позиций по всему миру
⚫️ В сфере сотрудничества с производством (Industry) также наблюдается устойчивый рост, балл поднялся до 49.4, заняв 958 место по всему миру.
Университету удалось подняться более чем на 170+ позиций по сравнению с показателем прошлого года. Достижение такого большого роста за год также было особо отмечено рейтинговым агентством и оценено как рекордный результат.
Эти результаты еще раз подтверждают, что Национальный исследовательский университет "ТИИИМСХ" получает международное признание и укрепляет свои лидерские позиции в регионе.
Национальный исследовательский университет "ТИИИМСХ" - гордость Узбекистана, лидер региона, в центре внимания всего мира!