DAK imtihonlari yakunlandi
O'zbekiston Respublikasi Vаzirlаr Mahkamasining 2024-yil 1З-dеkаrdаgi 8З6-sоn qаrоri 1-ilovasi bilan tasdiqlangan "Oliy ta'lim tashkilotlari bitiruvchilarining yakuniy davlat attestatsiyasini o'tkazish tartibi to'g'risida nizomida belgilangan vazifalar va Oliy ta'lim, fап va innоvаtsiуаlаг vazirining 2024-уil 2З-dеkаbrdаgi 472-sоn buyrug'i ijrosini ta'minlash maqsadida universitetimiz rektorining 2025-yil 7-fevraldagi 67-a/f-sonli buyrug’iga ko’ra 60112400-Рrоfеssiоnаl ta'lim (Qishloq xo'jaligini mexanizatsiyalash) oxirgi bosqich talabalar yakuniy davlat attestatsiyalarini topshirmoqdalar .
Chirchiq davlat pedagogika universiteti, "Pedagogika" kafedrasi professori, p,f .d., komissiya raisi, Daulatov Yеndir Jamilovich "Toshkent gidrometioralogiya texnikumi direktori", Сhоriуеv Ваhrоm Yo'ldoshevich Toshkent tumаn 1-son politexnikum direktorning ishlab chiqarish ta'limi bo'yicha о'rinbоsаri, komissiya a'zosi professor, Shаumаrоvа Muhayyo "Рrоfеssiоnal ta'lim" kafedrasi dotsenti va mudiri Muqumova Dilrabo Inatovna komissiya a'zosi bo’lib qatnashdilar. Barcha talabalar chuqur hayajon va o’z bilimlari bilan yakuniy davlar attestatsiyasidan muvaffaqiyatli topshirdilar ularga kelgusi ishlarida ulkan zafarlar tilab qolamiz. Talabalarning yakuniy davlat attestatsiyalari malakali professor va dotsentlar bilan birgalikda yuqori saviyada tashkil etildi va muvaffaqiyatli yakunlandi.

Госэкзамены закончились
В целях обеспечения выполнения задач, установленных положением «О мерах по организации итоговой государственной аттестации выпускников высших и профессиональных образовательных учреждений», утвержденным приложением 1 к постановлению Кабинета Министров Республики Узбекистан № 8З6 от 13 декабря 2024 года и приказом министра высшего образования, науки и инноваций № 472 от 23 декабря 2024 года, в соответствии с приказом ректора нашего университета № 67-а/ф от 7 февраля 2025 года проводятся итоговые государственные аттестации студентов направления образования 60112400 - «профессиональное образование» (механизация сельского хозяйства).
В работе комиссии приняли участие профессор кафедры педагогики Чирчикского государственного педагогического д.п.н., председатель комиссии, Даулатов Ендир Джамилович, заместитель директора Ташкентского районного политехнического техникума №1 по производственному образованию Чориев Бахром Юлдошевич, член комиссии профессор Шаумарова Мухайё, доцент и заведующая кафедрой профессионального образования Мукумова Дилрабо Инатовна. Все студенты успешно сдали итоговую аттестацию, продемонстрировав глубокие знания. Мы желаем им больших успехов в их будущих начинаниях. Итоговая государственная аттестация студентов была организована на высоком уровне и успешно завершена при участии квалифицированных профессоров и доцентов.