"Kelajakga qadam" — yoshlarga imkoniyat!
2025-yil 14-fevraldagi PQ-61-sonli qaror ijrosi doirasida ''TIQXMMI'' Milliy tadqiqot universiteti bitiruvchi talabalari ishtirokida Milliy bank Mirzo Ulug‘bek BXM boshqaruvchi o‘rinbosari K.G. Nosirjonov va bank xodimlari bilan “Kelajakga qadam” dasturi doirasida davra suhbati bo‘lib o‘tdi.
Tadbirda talabalar dastur imkoniyatlari bilan tanishtirildi, moliyaviy qo‘llab-quvvatlash mexanizmlari hamda amaliy afzalliklari muhokama qilindi.
Yig‘ilish yakunida 2 nafar talabaga istiqbolli tashabbuslari uchun 5 mln va 10 mln so‘mgacha mablag‘ ajratilishi belgilandi.
Ushbu uchrashuv yoshlarning moliyaviy savodxonligini oshirish va ularni real loyihalar orqali qo‘llab-quvvatlash yo‘lida muhim qadamlardan biri bo‘ldi.

«Шаг в будущее» — возможность для молодежи!
Во исполнение постановления Президента Республики Узбекистан № ПП-61 от 14 февраля 2025 года с участием студентов-выпускников Национального исследовательского университета «ТИИИМСХ» в рамках программы «Шаг в будущее» состоялся круглый стол с заместителем управляющего Мирзо-Улугбекского филиала Узнацбанка К.Г. Насиржоновым и сотрудниками банка.
На мероприятии студенты ознакомились с возможностями программы, механизмами финансовой поддержки, а также обсудили ее практические преимущества.
По итогам встречи было принято решение о выделении средств в размере до 5 млн. и 10 млн. сумов 2 студентам для реализации их перспективных инициатив.
Эта встреча стала важным шагом на пути повышения финансовой грамотности молодежи и поддержки ее реальными проектами.