Universitet tashrifi - “ochiq eshiklar” kuni
2025-yil 3-may kuni TIQXMMI MTUga biriktirilgan Yangiyo‘l tuman 3-sonli politexnikumida O‘zbekiston respublikasi Prezidentining 2024-yil 16-oktyabrdagi PF-158 sonli farmonining ijrosi hamda bitiruvchilar uchun “Ochiq eshiklar kuni” tadbiri o‘tkazildi. Ushbu tadbirda “Gidromelioratsiya” fakulteti “Professional ta’lim” kafedrasi mudiri D. Muqumova, universitet “Talabalar amaliyoti” bo‘limi boshlig‘i X. Xaitov hamda kafedraning faol xodimlari dotsent F.Sadikova, tayanch doktorant N.Imomovalar ishtirok etishdi.
Tadbirda Yangiyo‘l tumanidagi umumta’lim maktablarining 11-sinf bitiruvchilari hamda politexnikum bitiruvchilari ishtirok etdilar. Tashrif “Ochiq eshiklar” kuni munosabati bilan tashkil etilgan bo‘lib, bitiruvchilar va o‘qituvchilar universitet faoliyati bilan yaqindan tanishish imkoniga ega bo‘lishdi. Shu bilan bir qatorda bitiruvchi yoshlarga Oliy ta’limga o‘qishga kirishga yo‘naltirish maqsadida universitet tomonidan tayyorlangan ta’lim yo‘nalishlari va universitetda yaratilgan imkoniyatlar yoritilgan bukletlar, flayerlar tarqatildi. Bu kabi amaliy tadbirlar yoshlarga kasb tanlashda to‘g‘ri yo‘l ko‘rsatish, ularni o‘z iqtidorini ro‘yobga chiqarishga undashda muhim o‘rin tutadi.
Tashrif ikki tomon uchun foydali va samarali bo‘lib, universitet faollari kelajakdagi hamkorlik uchun yangi g‘oyalarni ishlab chiqishda hamkorlik ishlarni davom ettirishni maqsad qildilar. Politexnikum direktori, faollari esa universitet bilan hamkorlik qilish imkoniyatlarini yanada rivojlantirish va bitiruvchi yoshlarga to‘g‘ri tanlov qilish uchun yangi g‘oyalarga ega bo‘lishdi.

День открытых дверей
3 мая 2025 года в политехникуме № 3 Янгиюльского района с целью исполнения Указа Президента Республики Узбекистан № УП-158 от 16 октября 2024 года для выпускников было проведено мероприятие «День открытых дверей». В мероприятии приняли участие заведующая кафедрой профессионального образования факультета гидромелиорации Д. Мукумова, начальник отдела студенческой практики университета Х. Хаитов, а также доцент Ф. Садикова и базовый докторант Н. Имомов.
В мероприятии приняли участие выпускники 11 классов общеобразовательных школ Янгиюльского района, а также выпускники политехникума. Визит был приурочен к Дню открытых дверей,  выпускники и учителя получили возможность ознакомиться с деятельностью университета. Выпускникам были розданы буклеты и листовки, рассказывающие о направлениях образования, подготовленных университетом, и возможностях, созданных в университете. Подобные практические мероприятия играют важную роль в ориентации молодых людей в выборе профессии и стимулировании их к реализации своих талантов.
Визит был полезным и продуктивным для обеих сторон, и активисты университета намерены продолжить совместную работу по разработке новых идей для будущего сотрудничества.