2025 yil 8-10-aprel kunlari Belarussiya davlat agrar texnik universitetida “Progress” Sanoatchilar uyushmasi ta’sischi korxonalari tomonidan ishlab chiqarilgan qishloq xo‘jaligi texnikasi bilimlari bo‘yicha xalqaro olimpiadasi bo‘lib o‘tdi. Unda Rossiya Federatsiyasidan 9 ta, Belarus Respublikasidan 3 ta va O‘zbekiston Respublikasidan 1 ta jami 13 ta jamoa ishtirok etishdi.
Ushbu olimpiadada “Toshkent irrigatsiya va qishloq xo‘jaligini mexanizatsiyalash muhandislari instituti” milliy tadqiqot universiteti “Qishloq xo‘jaligini mexanizatsiyalash” fakultetidan 4-kurs talabalari Bojedomov Vyacheslav Vladimirovich va Faxriyev Timur Ilgizovichlar dotsent Berdimuratov Paraxat Tajimuratovich rahbarligida ishtirok etib umumjamoa hisobida faxrli 3- o‘rinni egallashdi. Ushbu talabalarni kelgusi ishlariga omad tilaymiz.

Международная олимпиада
8–10 апреля 2025 года на базе Белорусского государственного аграрного технического университета прошла Международная олимпиада по знаниям в области сельскохозяйственной техники, выпускаемой предприятиями-учредителями Ассоциации промышленников «Прогресс». Всего в нем приняли участие 13 команд: 9 из Российской Федерации, 3 из Республики Беларусь и 1 из Республики Узбекистан.
В данной олимпиаде приняли участие студенты 4-го курса факультета механизации сельского хозяйства Божедомов Вячеслав Владимирович и Фахриев Тимур Ильгизович под руководством доцента Бердимуратова Парахата Таджимуратовича и заняли почетное 3-е место в общекомандном зачете. Мы желаем студентам удачи в их будущих начинаниях.