Xalqaro ilmiy konferensiya sohalar bo‘yicha 7 ta sho‘ba o‘z ishini boshladi
"TIQXMMI" Milliy tadqiqot universiteti sizni universitetimizning 90 yilligiga bag‘ishlangan “Globallashuv sharoitida ixtisoslashgan oliy ta’lim va ilm-fanning rivoji: muammolar va imkoniyatlar” mavzusidagi xalqaro ilmiy konferensiya Sohalar bo‘yicha 7 ta sho‘ba o‘z ishini boshladi.
• 1-sho‘ba. Gidrotexnika va gidroenergetika inshootlari samaradorligi, ishonchliligi va xavfsizligi
• 2-sho‘ba. Iqlim o‘zgarishi sharoitida ekologik muammolar va muammolarni echimlari
• 3-sho‘ba. Qishloq xo‘jaligi va yashil infratuzilmani yordamga qaratilgan texnika va texnologiyalarning ilmiy echimlari
• 4-sho‘ba. Energiya samaradorligini oshirish va qayta tiklanuvchi energiya manbalaridan foydalanish muammolari
• 5-sho‘ba. Er resurslarini boshqarish, tuproq unumdorligini oshirish va kadastr faoliyatini samarali tashkil etishda matematik model yaratishda geodezik, kartografik ta’minotga asoslangan muammolarning geodezik yechimlari.
• 6-sho‘ba. Global iqlim o‘zgaruvi va suv ta’minoti va suv xo‘jaligi sharoitidagi melioratsiya sohasining muammoli muammolari va tajribasi innovatsion yechimlari
• 7-sh’ba. Qishloq va suv xo‘jaligi, irrigatsiya sohalarini yo‘nalishi, mexanizatsiyalash darajasini oshirishda yuqori darajadagi xavfsizlik platformasidan foydalanish istiqbollari

Международная научная конференция начала свою работу по 7 секциям
Национальный исследовательский университет «ТИИИМСХ» приглашает Вас на Международную научную конференцию, посвященную 90-летию нашего университета, на тему «Развитие специализированного высшего образования и науки в условиях глобализации: проблемы и перспективы». Начали работу 7 секций по направлениям.
1-я секция. Эффективность, надежность и безопасность гидротехнических и гидроэнергетических сооружений
2-я секция. Экологические проблемы и решения в условиях изменения климата
3-я секция. Научные решения для методов и технологий, направленных на поддержку сельского хозяйства и зеленой инфраструктуры
4-я секция. Проблемы повышения энергоэффективности и использования возобновляемых источников энергии
5-я секция. Геодезическое решение задач на основе геодезического и картографического обеспечения при создании математических моделей управления земельными ресурсами, повышения плодородия почв, эффективной организации кадастровой деятельности.
6-я секция. Инновационные решения проблемных вопросов и опыт сектора мелиорации земель в контексте глобального изменения климата, водоснабжения и управления водными ресурсами
7-я секция. Перспективы использования платформы высокого уровня безопасности в повышении уровня механизации в сферах сельского и водного хозяйства, орошения