2025-yil 7-aprel kuni 4-sonli talabalar turar joyida "Yer resurslari va kadastr"5 fakultetining talaba qizlari hamda Toshkent davlat transport universiteti talabalari bilan birgalikda Kitobxonlik bo‘yicha hamkorlik tadbiri o‘tkazildi. Ushbu tadbirga Toshkent davlar transport universitetining xotin-qizlar masalalari bo‘yicha rektor maslahatchisi F.Mamurova, katta o‘qituvchi-N.Xodjaeva va talaba qizlari tashrif buyurishdi. N.Xodjaeva so‘zga chiqib M.Shayxzodaning faoliyati to‘g‘risida ma’lumot berib o‘tdi.
Hamkorlik-tadbiri insonlar o‘rtasidagi ijtimoiy aloqalarning muhim qismi bo‘lib, u ta’lim, madaniyat va ijtimoiy rivojlanishning mustahkam asosi hisoblanadi. Bu jarayonda, o‘z xulq-atvorimiz, intilishlarimiz va umumiy maqsadlarimiz orqali o‘zaro hamjihatlikni rivojlantiramiz. Ayniqsa, kitobxonlik va o‘qish madaniyati bu jarayonda muhim o‘rin tutadi. Kitobxonlik insonlarni bir-biriga yaqinlashtiradi, ularning fikrlash tizimini kengaytirib, ijtimoiy ma’rifiy hayotni boyitadi.
Talaba qizlarimiz ushbu tadbirda faol ishtirok etdilar. Ular shoir Maqsud Shayxzodaning asarlaridan namunalar keltirib o‘tdilar.
Kitobxonlik – bu faqatgina o‘qish emas, balki ma’naviy va intellektual rivojlanishni ta’minlovchi jarayondir.

Партнерское мероприятие
Партнерское мероприятие 7 апреля 2025 года в студенческом общежитии № 4 совместно со студентками факультета земельных ресурсов и кадастра и студентками Ташкентского государственного транспортного университета было проведено мероприятие по культуре чтения. В мероприятии приняли участие советник ректора по вопросам женщин Ташкентского государственного транспортного университета Ф.Мамурова, старшим преподаватель Н.Ходжаева и студентки. Выступила Н. Ходжаева и дала информацию о деятельности М. Шайхзода.
Сотрудничество является важной частью социальных отношений между людьми и представляет собой прочную основу для образования, культуры и социального развития. В этом процессе мы развиваем взаимную солидарность через наше поведение, стремления и общие цели. В частности, важную роль в этом процессе играют грамотность и культура чтения. Чтение сближает людей, расширяет их кругозор, обогащает общественную и образовательную жизнь.