Turonbankning ishlab chiqarish XV seminari
Toshkent Irrigatsiya va qishloq xo‘jaligini mexanizatsiyalash muhandislari instituti” Milliy tadqiqot universiteti B-bino 109-auditoriyasida “Iqtisodiyot” fakultetida tahsil olayotgan “TURONBANK” ATB stipendiat talabalari va professor o‘qituvchilari uchun 05.04.2025 yilda “TURONBANK” ATB Monitoring va nazorat qilish departament direktor Utanov Uygun Norqobilovich bilan “Bank faoliyatida kredit axboroti almashinuvining ahamiyati” («Turonbank» АTB Misolida) mavzusida 2024-2025 o‘quv yili uchun rejalashtirilgan XIX-seminar tashkil qilindi.
Uyg‘un Norqobilovich tomonidan Kredit axboroti, kredit axboroti almashinuvini tashkil qiluvchilar, kredit tarixi, kredit byurolari faoliyati, kredit tarixi hisoboti bo‘yicha ma’lumotlar berdi.

XV-й производственный семинар в Туронбанке
5 апреля 2025 года в аудитории № 109 корпуса «Б» для студентов-стипендиатов АКБ «ТУРОНБАНК», обучающихся на факультете экономики, и профессорско-преподавательского состава был организован XV-й семинар, запланированный на 2024-2025 учебный год, с директором Департамента мониторинга и контроля АКБ «ТУРОНБАНК» Утановым Уйгуном Норкобиловичем на тему «Значение обмена кредитной информацией в банковской деятельности» (на примере АКБ «Туронбанк»).
Уйгун Норкобилович предоставил информацию о кредитной информации, организаторах обмена кредитной информацией, кредитной истории, деятельности кредитных бюро, отчетности по кредитной истории.