Fuqaro muhofazasi oyligi tashkil etildi
O‘zbekiston Respublikasi Favqulodda vaziyatlarni oldini olish va ularni bartaraf etish bo‘yicha Hukumat komissiyasi yig‘ilishining 2025-yil 28-fevraldagi 1-son bayoniga asosan joriy yilning 15-martdan 15-aprelgacha mamlakatimizda “Favqulodda vaziyatlardan muhofaza qilish va fuqaro muhofazasi oyligi” o‘tkazilmoqda.
2025-yil 2-aprel kuni Universitetda ham Favqulodda vaziyatlar vazirligi “Fuqaro instituti” xodimlari ishtirokida “Favqulodda vaziyatlardan muhofaza qilish va fuqaro muhofazasi oyligi” o‘tkazildi. Bunda, favqulodda vaziyatlarda to‘g‘ri harakat qilish bo‘yicha nazariy va amaliy o‘quv mashg‘ulotlari olib borildi.

Проведен месячник гражданской обороны
Согласно протоколу № 1 от 28 февраля 2025 года заседания Правительственной комиссии Республики Узбекистан по предупреждению и ликвидации чрезвычайных ситуаций, с 15 марта по 15 апреля 2025 года в республике проводится «Месяц защиты от чрезвычайных ситуаций и гражданской защиты».
2 апреля 2025 года в университете прошел «Месяц защиты от чрезвычайных ситуаций и гражданской защиты» с участием сотрудников Института гражданской защиты МЧС. Были проведены теоретические и практические занятия по правильным действиям в чрезвычайных ситуациях.