“Xotin-qizlar o‘rtasida ijtimoiy-ma’naviy muhitni sog‘lomlashtirishning o‘quv kursi
22.01.2025-yildan 27.01.2025 yilga kadar Oila va xotin-qizlar qo‘mitasi mas’ul xodimlari uchun Respublika xotin-qizlar qo‘mitasi va O‘zbekiston xalqaro islom akademiyasida Din ishlari bo‘yicha qo‘mita bilan hamkorlikda “Xotin-qizlar o‘rtasida ijtimoiy-ma’naviy muhitni sog‘lomlashtirishning dolzarb masalalari” mavzusida «Targ‘ibotchilar guruhi» a’zolari uchun o‘quv-amaliy seminarlari tashkil etildi.
Ushbu o‘quv -seminarda "TIQXMMI" MTU professori «Targ‘ibotchilar guruhi»a’zosi Ismailova Zuxra Karabaevna xam qatnashdi. 5 kunlik o‘quv seminari natijasida 36 soatlik kursni tugatganligi to‘g‘risida sertifikat va o‘qitilgan fanlar kesimidagi metodik qo‘llanmalar bilan taqdirlandi.
Bu o‘quv olingan - seminarda olingan barcha ma’lumotlar kelajakda respublika, viloyatlar,tumanlar kesimida o‘tkaziladigan targ‘ibot jarangida uz samarasini beradi deb o‘ylaymiz. O‘quv-seminar juda a’lo darajada tashkil etildi.

Учебный курс по улучшению социально-духовной среды среди женщин
С 22 января по 27 января 2025 года для ответственных работников комитета семьи и женщин совместно с Республиканским комитетом женщин и Международной исламской академией Узбекистана по делам религий были организованы учебно-практические семинары для членов группы пропагандистов на тему «Актуальные вопросы улучшения социально-духовной среды среди женщин».
В данном обучающем семинаре также приняла участие член группы пропагандистов Исмаилова Зухра Карабаевна. По итогам 5-дневного обучающего семинара им были вручены сертификаты об окончании 36-часового курса и методические пособия по преподаваемым дисциплинам