"TIQXMMI" Milliy tadqiqot universiteti yoshlar yetakchisi etib - Fayzullaxo'jayev Behzod Shahzod o'g'li tayinlandi
11.01.2025
O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligining 2024-yil 6 dekabrdagi 02-06/1118, O‘zbekiston yoshlar ittifoqi Toshkent shahar xududiy Kengashining 2024-yil 4-dekabrdagi 02-06-V/63-sonli bayoni, maqsadida  “TIQXMMI” milliy tadqiqot universitetida Oʻzbekiston yoshlar ittifoqining oliy taʼlim muassasalaridagi boshlangʻich tashkilotlari Yoshlar yetakchisini saylash bo'lib o'tdi.
Ushbu saylov Oʻzbekiston yoshlar ittifoqi Toshkent shahar hududiy Kengashi boʻlim boshligʻi o‘z so‘zida Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti Administratsiyasining 2023-yil  7-fevraldagi 02-PA 1/1-254-son topshirigʻiga asosan, Oʻzbekiston yoshlar ittifoqining oliy taʼlim muassasalaridagi boshlangʻich tashkilotlari faoliyatini takomillashtirish vazifasi belgilangan.
Saylovga universitetimiz  Yoshlar masalalari va ma’naviy  ma’rifiy ishlar bo‘yicha prorektor R. Choriyev raislik qildilar , shuningdek Oʻzbekiston yoshlar ittifoqi Toshkent shahar hududiy Kengashi boʻlim boshligʻi H.Ahadova tayinlash bo'yicha vakil bo'lib qatnashdi hamda dekanlar, barcha faol talabalar,fakultet yetakchilari, kordinatorlar ham ishtirok etishdi.
Yig'ilish so'ngida "TIQXMMI" Milliy tadqiqot universiteti rektorining yoshlar ishlari bo'yicha maslahatchisi-yoshlar yetakchisi etib Fayzullaxo'jayev Behzod Shahzod o'g'li rasmiy tasdiqlandi.

Файзуллаходжаев Бехзод Шахзод угли назначен лидером молодежи НИУ «TИИИМСХ»
На основании письма Министерства высшего образования, науки и инноваций Республики Узбекистан от 6 декабря 2024 года № 02-06/1118, Ташкентского городского областного совета Союза молодежи Узбекистана от 4 декабря 2024 года № 02 -06-V/63 в Национальном исследовательском университете «ТИИИМСХ» состоялись выборы молодежных лидеров первичных организаций Союза молодежи Узбекистана в высших учебных заведениях.
Начальник отдела Ташкентского городского территориального совета Союза молодежи Узбекистана в своем выступлении отметил, что в соответствии с поручением Администрации Президента Республики Узбекистан от 7 февраля 2023 года № 02-па 1/1-254 поставлена задача по совершенствованию деятельности первичных организаций Союза молодежи Узбекистана в высших учебных заведениях.
Председательствовал на выборах проректор по делам молодежи и духовно-просветительской работе университета Р. Чориев. В данном мероприятии приняли участие заведующая отделом Ташкентского городского территориального совета Союза молодежи Узбекистана Х. Ахадова, деканы, студенты, лидеры факультетов и координаторы.
В конце встречи Файзуллаходжаев Бехзод Шахзод угли был официально утвержден на должность советника ректора по делам молодежи и молодежного лидера Национального исследовательского университета «TИИИМСХ».