British Council – Ayollar uchun STEM stipendiya dasturi (2025/2026)
British Council tomonidan e’lon qilingan “British Council Scholarship for Women in STEM” dasturi fan, texnologiya, muhandislik va matematika (STEM) sohalarida tahsil olish istagidagi xotin-qizlarni qo‘llab-quvvatlashga qaratilgan.
Mazkur global stipendiya dasturi doirasida O‘zbekistonlik nomzodlar quyidagi Buyuk Britaniya universitetlarida 2025/2026-o‘quv yili uchun magistratura dasturlarida ishtirok etish imkoniyatiga ega:
Dasturga qamrab olingan universitetlar:
- Cardiff University
- University of Westminster
- Cranfield University
- City St George’s, University of London
- Glasgow University
Ariza topshirishning oxirgi muddati: 2025-yil 30-aprel.
Nomzodlar dasturga ariza topshirishdan avval har bir universitetning talab va yo‘nalishlarini alohida ko‘rib chiqishlari tavsiya etiladi.

British Council - Стипендиальная программа STEM для женщин (2025/2026)
Программа "British Council Scholarship for Women in STEM," объявленная Британским советом, направлена на поддержку женщин, желающих учиться в области науки, технологий, инженерии и математики (STEM).
В рамках этой глобальной стипендиальной программы кандидаты из Узбекистана имеют возможность принять участие в программах магистратуры в следующих университетах Великобритании на 2025/2026 учебный год:
Университеты, охваченные программой:
• Cardiff University
• University of Westminster
• Cranfield University
• City St George’s, University of London
• Glasgow University
Крайний срок подачи заявки: 30 апреля 2025 года.
Кандидатам рекомендуется рассмотреть требования и направления каждого университета отдельно, прежде чем подавать заявку на участие в программе.