“Yoshlar korrupsiyaga yo‘q deydi” insholar tanlovi bo‘lib o‘tdi
🏆 Yoshlarning korrupsiya holatlariga qarshi bilim va ko‘nikmalarini oshirish maqsadida umumiy sovrin jamg‘armasi 9 000 000 so‘m etib belgilangan “Yoshlar korrupsiyaga yo‘q deydi” mavzusidagi ko‘rik-tanlov e’lon qilingan edi. Ushbu tanlovning insho yo‘nalishi bugun o‘zining amaliy bosqichida bo‘lib o‘tdi.
📖Tanlovda bakalavr va magistratura bosqichi talabalari faol ishtirok etib, korrupsiyaning jamiyat hayotiga ta’siri, halollik tamoyillarining ahamiyati, yoshlar orasida murosasizlikni shakllantirish hamda universitetda korrupsion holatlarning oldini olish masalalari yuzasidan o‘z fikr va takliflarini insho orqali bayon etdilar.
🖋️ Insholar tanlovi yoshlarning korrupsiyaga qarshi ongini yuksaltirish, halollik madaniyatini mustahkamlash va ijobiy fuqarolik pozitsiyasini shakllantirishga xizmat qildi.
📚 Tanlovning ushbu yo‘nalishi bo‘yicha eng yaxshi ishlar saralanadi hamda  pul mukofotlari va maxsus sertifikatlar bilan taqdirlanadilar.

Состоялся конкурс сочинений "Молодежь против коррупции"
🏆 В целях повышения знаний и навыков молодежи в борьбе с коррупцией был объявлен смотр-конкурс на тему "Молодежь говорит нет коррупции," общий призовой фонд которого составляет 9 000 000 сумов. Сегодня на практическом этапе состоялось сочинение данного конкурса.
📖 Студенты бакалавриата и магистратуры приняли активное участие в конкурсе и высказали свои мнения и предложения посредством эссе о влиянии коррупции на жизнь общества, важности принципов честности, формировании нетерпимости среди молодежи и предотвращении коррупционных ситуаций в университете.
️🖋️ Конкурс эссе способствовал повышению антикоррупционного сознания молодежи, укреплению культуры честности и формированию позитивной гражданской позиции.
📚 Лучшие работы по данному направлению конкурса будут отобраны и награждены денежными призами и специальными сертификатами.