l

Ўзбекистон Республикаси Президенти Давлат стипендияси танлови совриндорлари

Батиров Шавкат Ғафурович

“Гидромелиоратив ишларни механизациялаштириш” мутахассислиги

(магистратура)

(Бухоро вилоятида туғилган)

 

 

 

Аманкулова Хилола Вахобжон қизи

“Ердан фойдаланиш ва ер кадастри” факультети

(бакалавриатура) (Жиззах вилоятида туғилган)

Ислом Каримов номли Давлат стипендияси соҳиблари

 

Рахматова Мухлиса Абдуғани қизи

“Иқтисодиёт ва менежмент” факультети талабаси

(Тошкент шаҳарида туғилган)

2017-2018 ўқув йили учун институт “ИЛМИЙ КЕНГАШ” стипендияси танлови ғолиблари

Институтимизда иқтидорли, истеъдодли, фаол, билим олишга иштиёқи баланд қуйида номлари келтирилган талаба ва магистрантларга институтнинг 2017 йил 3 мартдаги “Илмий кенгаш стипендияси ва уни тайинлаш тартиби тўғрисида НИЗОМ”нинг 7 банди 2-иловасига мувофиқ ҳамда институт ректорининг 2017 йил 7 сентябрдаги 671/Т-сонли буйруғига биноан “Илмий кенгаш” стипендияси тайинланди:

Расми Ф.И.Ш.

Факультети, туғилган жойи

1.

  Шашурина Ангелина Рамалевна “Гидромелиорация” мутахассислиги 2 босқич магистранти,

 

(Тошкент шаҳрида туғилган)

2. Қиличова Зохида Илхомжон қизи

“Мелиорация ва суғорма дехқончилик” мутахассислиги 2-босқич магистранти

(Тошкент вилоятида туғилган)

3.

  Халиқулов Музаффар Абдураззоқ ўғли “Гидромелиоратив ишларни механизациялаштириш” мутахассислиги  2 босқич магистранти

 

(Жиззах вилоятида туғилган)

4.   Шербоев Ҳусниддин Улуғбек ўғли

“Иқтисодиёт ва менежмент” факультети

4 босқич талабаси

 

(Жиззах вилоятида туғилган)

5.

  Ҳусанбаева Ноила Собиржон қизи “Гидромелиорация” факультети

4 босқич талабаси

 

(Тошкент вилоятида туғилган)

6.   Хўжаммуродова Нозима Рўзимурод қизи

“Гидромелиорация” факультети

4 босқич талабаси

(Қашқадарё вилоятида туғилган)

7.

  Жаниқулова Барчиной Зулфиқор қизи “Гидромелиорация” факультети

4 босқич талабаси

 

(Навоий вилоятида туғилган)

8.   Бурҳанов Беҳзод Мухаммадбобир ўғли

“Гидромелиорация” факультети

4 босқич талабаси

(Тошкент вилоятида туғилган)

9.

  Рахимова Гуласал Сайфуддин қизи Гидротехника қурилиши” факультети 3 босқич талабаси

 

(Хоразм вилоятида туғилган)

10.   Хамидов Ахрор Мухаммадхонович

Гидротехника қурилиши” факультети 3 босқич талабаси

(Тошкент шаҳрида туғилган)

11.

  Эрматов Бобуржон Камол ўғли “Қишлоқ ва сув хўжалигини электрлаштириш ва автоматлаштириш” факультети

4 босқич талабаси

 

(Тошкент вилоятида туғилган)

12.   Авилова Нилуфар Файзулло қизи

“Ердан фойдаланиш ва ер кадастри” факультети 4 босқич талабаси

(Қашқадарё вилоятида туғилган)

13.

  Садуллаев Санжар Норқул ўғли “Ердан фойдаланиш ва ер кадастри” факультети 4 босқич талабаси

 

(Самарқанд вилоятида туғилган)

14.   Юсупова Иқлима Мирзомидиновна

“Ердан фойдаланиш ва ер кадастри” факультети 4 босқич талабаси

(Тошкент вилоятида туғилган)

2017-2018 ўқув йили бўйича Ўзбекистон Республикаси Беруний ҳамда Навоий номли 

Давлат степендиялари ва бошқа танлови ғолиблари

Расми Талабанинг Ф.И.Ш. Факультет номи

1.

Хусанбаева Хуснора Собиржоновна “Гидротехника қурилиши” факультети талабаси

 

(Қозоғистон Республикаси, Чимкент туманида туғилган)

 

2. Бойқулов Жўрабек Хаитмуродович

“Ердан фойдаланиш ва ер кадастри” факультети талабаси

 

(Сурхондарё вилоятида туғилган)

1.

  Хамидов Сардор

Солижон ўғли

“Иқтисодиёт ва менежмент” факультети талабаси

(Қашқадарё вилоятида туғилган)

k

Санжар

h

Султонов Санжарбек Сойибжон ўғли

“Электроэнергетика” (сув хўжалигида)

таълим йўналиши 4-босқич талабаси,

(Наманган вилоятида туғилган)

 

Беруний номли давлат стипендияси соҳиби

хулкар

Жомуродова Хулкарой Холмурод қизи

“Геодезия картография ва кадастр” таълим йўналиши

4-босқич талабаси,

(Қашқадарё вилоятида туғилган)

 

Беруний номли давлат стипендияси соҳибасиh

 сардор Ҳамидов Сардор Солижон ўғли “Менежмент” (сув хўжалигида) таълим йўналиши4-босқич талабаси,

(Қашқадарё вилоятида туғилган)

 

Навоий номли давлат стипендияси соҳиби

 мухаммад Холиқулов Мухаммад Абдурасул ўғли“Менежмент” (сув хўжалигида) таълим йўналиши2-босқич талабаси

(Навоий вилоятида туғилган)

 

“Қори-Ниёзий” номидаги степендияси соҳиби

 юлдуз Cайфиева Юлдуз Ўктам қизи“Касб таълими” Сув хўжалиги ва мелиорация таълим йўналиши 4-босқич талабаси(Самарқанд вилоятида туғилган)

 

Ўзбекистон Республикаси “Касаба уюшмаси” стипендияси ҳамда “Касбий таълим” фанидан Республика фан олимпиадасининг 3-ўрин соҳибаси

2016 йилги II-тур Республика фан олимпиадаларининг ғолиблари

 

 матжон Султанов Матжон Ғафуржанович “Сув хўжалиги ва мелиорация” таълим йўналиши4-босқич талабаси

(Қорақалпоғистон Республикасида туғилган)

 

“Қишлоқ хўжалиги гидротехника мелиорацияси” фанидан Республика фан олимпиадасининг 1-ўрин соҳиби

 динислам Атакулов Динислам Эрмаганбет ўғли“Сув хўжалиги ва мелиорация” таълим йўналиши4-босқич талабаси

(Тошкент вилоятида туғилган)

 

“Гидравлика” фанидан Республика фан олимпиадасининг 1-ўрин соҳиби

 муштарий Ғаффорова  Муштарийбону Фурқат қизи“Сув омборлари гидрологияси” таълим йўналиши4-босқич талабаси

(Тошкент шаҳрида туғилган)

 

“Гидрология ва гидрометрия” фанидан

Республика фан олимпиадасининг 2-ўрин соҳибаси

 снажар б Байдиллаев Санжар Абдумумин ўғли“Сув хўжалиги ва мелиорация” таълим йўналиши3-босқич талабаси

(Тошкент вилоятида туғилган)

 

 “Назарий механика” фанидан Республика фан олимпиадасининг 3-ўрин соҳиби

 акмалжон Бердимуродов Акмалжон Азамат ўғли“Иқтисодиёт” (сув хўжалигида) таълим йўналиши4-босқич талабаси

(Самарқанд вилоятида туғилган)

 

“Агросаноат комплекси иқтисодиёти”  фанидан Республика фан олимпиадасининг 3-ўрин соҳиби

 

l

2015-2016 ўқув йили бўйича Ўзбекистон Республикаси Президенти Давлат стипендияси ва бошқа номли

Давлат степендиялари танлови ғолиблари

k

1

h

Холхўжаев Бахромжон Ботир ўғли

“Экология ва атроф муҳит мухофазаси”

таълим йўналиши 4-босқич талабаси,

(Тошкент шаҳрида туғилган)

              Ўзбекистон Республикаси Президенти Давлат стипендияси соҳиби

2

                                                 

Холова Сарвиноз Ориповна

“Сув хўжалиги ва мелиорация ишларини механизациялаш”  таълим йўналиши 3-босқич талабаси,

(Бухоро вилоятида туғилган)

Беруний номли давлат стипендияси

ҳамда “Камолот” ёшлар ижтимоий ҳаракати Марказий Кенгашининг

“Камолот стипендияси” танлови соҳибаси

f

k

Тағиев Хабибжон Хасанович

ТИМИ Бухоро филиалининг 4-босқич талабаси,

(Бухоро вилоятида туғилган)

Беруний номли давлат стипендияси соҳиби

         

4

Усмонова Хурсаной Маҳмуд қизи

Касб таълими “Ер тузиш ва ер кадастри”

таълим йўналиши 4-босқич талабаси,

(Тошкент вилоятида туғилган)

 Навоий номли давлат стипендияси соҳибаси

5

j

h

Шербоев Хусниддин Улуғбек ўғли

“Бухгалтерия ҳисоби ва аудит” таълим йўналиши 2-босқич талабаси (Жиззах вилоятида туғилган)

“Қори-Ниёзий” номидаги степендияси соҳиби

6

h

Аманқулова Ҳилола Ваҳобжон қизи

“Ер тузиш ва Ер кадастри” таълим йўналиши 2-босқич талабаси (Жиззах вилоятида туғилган)

“Камолот” ёшлар ижтимоий ҳаракати Марказий Кенгашининг

“Камолот стипендияси” танлови соҳибаси

j

2015 йилги II-тур Республика фан олимпиадаларининг ғолиблари

g

7

j

Тоиров Дониёр Одилович

“Сув хўжалиги мелиорацияси” таълим йўналиши

4-босқич талабаси

(Самарқанд вилоятида туғилган)

“Гидрология гидрометрия” фанидан

Республика фан олимпиадасининг 1-ўрин соҳиби

8

g

Маматалиева Гавҳар Боймирзаевна

“Сув хўжалиги мелиорацияси” таълим йўналиши

4-босқич талабаси

(Сурхандарё вилоятида туғилган)

“Қишлоқ хўжалиги гидротехника мелиорацияси” фанидан Республика фан

олимпиадасининг 1-ўрин соҳибаси

9

g

Адхамов Ўктам Ботир ўғли

“Сув хўжалиги мелиорацияси” таълим йўналиши

4-босқич талабаси

(Самарқанд вилоятида туғилган)

“Гидравлика” фанидан Республика фан олимпиадасининг 1-ўрин соҳиби

10

g

Аллаёров Давронжон Шамсиддин ўғли

“Сув хўжалиги мелиорацияси” таълим йўналиши

4-босқич талабаси

(Самарқанд вилоятида туғилган)

 “Материаллар қаршилиги” фанидан Республика фан олимпиадасининг 3-ўрин соҳиби