 AKADEMIK A.KUATBEKOV NOMIDAGI XALQLAR DO‘STLIGI UNIVERSITETI
 OZARBAYJON DAVLAT PEDAGOGIKA UNIVERSITETI  QOZON FEDERAL UNIVERSITETI
 ABAY NOMIDAGI QOZOQ MILLIY PEDAGOGIKA UNIVERSITETI  AL-FAROBIY NOMIDAGI QOZOQ MILLIY UNIVERSITETI
 JUSTUS LIEBIG NOMIDAGI GIESSEN UNIVERSITETI (GERMANIYA)  MARMARA UNIVERSITETI (TURKIYA)
 “TOSHKENT IRRIGATSIYA VA QISHLOQ XO‘JALIGINI MEXANIZATSIYALASH MUHANDISLARI INSTITUTI” MILLIY TADQIQOT UNIVERSITETI PROFESSIONAL TA’LIM KAFEDRASI  “SCIENCE AND INNOVATION” XALQARO ILMIY JURNALI
ANJUMANNING ILMIY YO‘NALISHLARI
1. Hozirgi kundagi pedagogika va psixologiya fanlarini o‘qitilishini sifati va samaradorligini kuchaytirishda raqamli texnologiyalardan foydalanish va ularni samaradorligini ochishga qaratilayotgan, kutilayotgan muammolar;
2. Raqamli texnologiyalarni zamonaviy ta’lim jarayoniga qo‘llash va ularni o‘zaro integratsiyalashning yechimlari;
3. Zamonaviy ta’lim jarayonida pedagogika va psixologiya tizimlaridan foydalanish va o‘quv jarayonida interaktiv metodlarni qo‘llash va ishlab chiqish istiqbollariga qaratilgan ilmiy-tadqiqotlarni o‘rganish, takomillashtirish bo‘yicha tizimlarni o‘rganish;
4. Ishlab chiqarishni takomillashtirish bo‘yicha yechimlar topish, samaradorligini oshirish va tavsiyalar ishlab chiqish. muammolarni aniqlash va asoslash; 5. Bugungi kunda pedagogika va psixologiya fanlarini oliy ta’limda o‘qitish jarayonida shaxsiy rivojlanishga ta’sir etuvchi sinergetik yondashuv muammolari pedagogik ta’lim tizimlaridan masofaviy ta’limda foydalanishning sifat ko‘rsatkichlari va talabalarning mustaqil tarzda bilim va ko‘nikmalarini rivojlantirishdagi rolini manbalarda aks etishi.
RO‘YXATDAN O‘TISH VA ANJUMAN MATERIALLARINI TAQDIM ETISH
Anjumanda ishtirok etish uchun maqolalar 2025-yil 10-aprelga qadar Feruza Ollamurodova (+998 933549654) @Science_maqola24 telegramm profili orqali qabul qilinadi.
Xorijlik mualliflar maqolalari info@scientists.uz elektron pochta manzili orqali qabul qilinadi. Har bir maqola va tezis uchun mahalliy ishtirokchilardan 200 000 so‘m, xorijlik ishtirokchilar uchun bepul.
Mualliflardan 9860040104873951 (Raxmatullayeva Gulirano) plastik kartasiga to‘lov amalga oshiriladi.
To‘lovdan keyin chekni yuborishingizni so‘raymiz.
ANJUMAN MATERIALLARIGA QО‘YILADIGAN TALABLAR
Maqolada kо‘tarilgan muammolarning mazmuni, tadqiqot uslubining tavsifi, muallif tomonidan olingan natijalar, ma’lumotlar hamda xulosalar qisqa va aniq bо‘lishi kerak. Rasmiylashtirishga qо‘yiladigan talablar:
 Annotatsiya va kalit soʻzlar ko‘rsatib o‘tilishi lozim (uch tilda);
 Maqola matnlari A4 hajmda, yuqoridan va pastdan 2 sm, chapdan 3 sm, oʻngdan 1,5 sm hoshiyaga ega boʻlishi kerak;
 Maqola matni Word matn muharririda, Times New Roman shrifti, 12 oʻlcham, 1,15 intervalda va 3-6 betdan iborat bo‘lishi lozim.
ANJUMAN MATERIALLARINING INDEKSLANISHI
Konferensiyaga qabul qilingan har bir maqola Polshaning Index Copernicus, Yevropaning Zenodo va Open Aire xalqaro bazalariga, ilmiyanjumanlar.uz platformasiga joylashtiriladi hamda Google scholar xalqaro qidiruv tizimida indekslanadi. Har bir maqola uchun alohida DOI raqam olinadi. Har bir muallifga elektron shaklda sertifikat, indekslanganlik ma’lumotnomasi, indekslangan maqolaning pdf varianti taqdim etiladi.
Konferensiya materiallari to‘plam holatda elektron va bosma nashr etiladi.
TASHKILIY QO‘MITA MANZILI Manzil: Toshkent shahar, Qori Niyoziy ko'chasi, 39.